O nas

Przedszkole nasze jest placówką 5 oddziałową, położoną w niewielkiej odległości od budynku żłobka. Posiadamy duży zagospodarowany ogród. Placówka wyróżnia się estetycznym wnętrzem, przestronnymi, funkcjonalnymi i dobrze wyposażonymi salami. Do dyspozycji dzieci mają nowoczesne i kolorowe łazienki. Zapewniamy pyszne i zdrowe 4 posiłki dziennie, uwzględniając wszystkie rodzaje diet. Nauczycielki w pracy z dziećmi wykorzystują tradycyjne i nowatorskie metody. Codziennie poprzez zabawę odkrywamy z dziećmi tajemnice świata, przyrody, rozwijamy ich zdolności, pomagamy zdobywać wiedzę i umiejętności, które będą potrzebne by sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie zdolności u dzieci organizując liczne zajęcia dodatkowe.

Przedszkole nasze dysponuje 125 miejscami. Dzieci przebywają w 5 oddziałach grupowych. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00- 16.30

W przedszkolu wcale nie jest nudno:

ROK SZKOLNY 2014/15

Styczeń


 • Z wizyta w szkole
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” w czwartek, tj. 08.01.2015roku po raz kolejny wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 na integracyjne spotkanie ,które ma przybliżyć im jak wygląda edukacja szkolna – czym ona różni się od przedszkolnej. Tym razem przedszkolacy uczestniczyli w zajęcia świetlicowych .Wykonały na nich wspólnie z nauczycielkami i starszymi koleżankami piękne laurki.Została im przybliżona informacja na temat sposobu spędzania czasu po zajęciach lekcyjnych a w oczekiwaniu na rodziców.Dzieci pełni wrażeń i samodzielnych przemyśleń wróciły do przedszkola.


 • Wesoły Odkrywca
 • Podczas kolejnego spotkania  (30.01.2015 r.) na warsztatach  prowadzonych przez panią Jadzię  z cyku „Wesoły Odkrywca”  dzieci realizowały temat – „Woda –  jej zaskakujące właściwości . Poprzez ciekawe doświadczenia sprawdzaliśmy co jest cięższe od wody a co lżejsze ; czy w wodzie są ładunki elektryczne , czy przewodzi ona prąd ;w jaki sposób rosliny pobierają wodę i  jak zachowuje się drewno w wodzie.


 • Spotkanie z pracownikami Wodociagów Dębickich
 • Dnia 29.01.2015 roku dzieci z  naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Wodociągów Dębickich , którzy przybyli by przybliżyć nam tematykę związaną z oczyszczaniem wody .Wspólnie omówiliśmy jak należy dbać i oszczędzać wodę. Pani Ula zapoznała dzieci  ze sposobem oczyszczania wody , uczuliła na przedmioty których nie należy wrzucać do kanalizacji, zaprezentowała doświadczenie pokazujące jak szybko wodę można zabrudzić a ile czasu i urządzeń potrzeba by ja oczyścić . Goście obdarowali przedszkolaków licznymi malowankami,ksiązeczkami i naklejkami. Za poświęcony czas , przekazana wiedzę i  prezenty bardzo dziękujemy.


 • Absolwenckie spotkania

 • Dzieci z naszego przedszkola (28.01.2015 r.) odwiedzili uczniowie Szkoły Muzycznej , okazja do spotkania było przybliżenie dzieciom muzyki . W rozumieniu tematu z rocznego planu pracy  „Granie i drganie – skąd się bierze dźwięk”  przedszkolakom pomogła nasza absolwentka pani  Klaudia Mruk organizując w naszej placówce muzyczne spotkanie, gdzie dzieci zetknęły się z utworami muzycznymi wykonywanymi na instrumentach znanych (skrzypce, flet, pianino) i tych które po raz pierwszy miały okazję zobaczyć i  wysłuchać  ich brzmienia (saksofon, ksylofon). W poranku muzycznym gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej; Marci Grych, Natalia Garduła, Julia i Marcel Piwowar,  Kinga Wójcik oraz Hubert Mruk pod kierunkiem Nauczycielek: pani Klaudii Mruk i pani Alicji Stasiowskiej- Piwowar. Prezentowane utwory bardzo sie wszystkim podobały -wykonawców nagradzaliśmy gromkimi brawami . Jednak najbardziej intrygował nas ksylofon ; chętni mogli nawet tworzyć na nim swoje wirtuozowskie melodie. Bardzo dziękujemy gościnny występ .


 • Kochamy Was
 • Dzieci z naszego przedszkola w minionym tygodniu gościły w swoich skromnych progach  najwspanialszych gości – kochanych Dziadków i Babcie. Spotkania te stały się okazją by zrobić dla Nich wspaniałą niespodziankę. Dzieci z poszczególnych grup z wielkim zaangażowaniem prezentowały przygotowany program słowno- muzyczny; znalazły sie tam liczne wiersze i inscenizacje o babci i dziadku  przeplatane śpiewem wesołych i śmiesznych piosenek mówiących o tym ze nasi dziadkowie też kiedyś byli mali  i mieli podobne upodobania jak dziś ich wnuczęta .Dla miłych gości dzieci przygotowały pokaż pięknych tańców  wśród których królował walc i taniec współczesny. Kulminacyjnym momentem spotkania było wręczanie przygotowanych niespodzianek – na twarzach malował się uśmiech  a serce przepełniała radość .Wszyscy wykonawcy na koniec otrzymali gromkie brawa. Gosci zaprosiliśmy na słodki poczęstunek  .Miłe chwile spędzone z kochanymi dziadkami zostały utrwalone w obiektywie -do tych chwil jeszcze nieraz powrócą i  dziadkowie i wnuczęta.


 • Bal w przedszkolu
 • Dzieci z naszego przedszkola w piątek, tj. 09.01.2015roku  bawiły się na balu karnawałowym . Naszym milusińskim do tańca przygrywała muzyka  a tańce ,plasy i konkursy prowadziły dwie czarownice ale te dobre .Jak na prawdziwy bal przystało pojawiły się księżniczki, rycerze , wojownicy ,piraci, czarownice i wiele innych postaci bajkowych. W trakcie zabawy uczyliśmy się prawdziwego, głośnego śmiechu czarownic, czarodziejskich zaklęć i zabawnych tańców.W przerwie miedzy zmaganiami tanecznymi były liczne konkursy z nagrodami; m.in.,wybór królowej i króla tańca,łowienie żabek wędkom… Te niezapomniane chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.


 • Z wizyta w szkole
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” w czwartek, tj. 08.01.2015roku po raz kolejny wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 na integracyjne spotkanie ,które ma przybliżyć im jak wygląda edukacja szkolna – czym ona różni się od przedszkolnej. Tym razem przedszkolacy uczestniczyli w zajęcia świetlicowych .Wykonały na nich wspólnie z nauczycielkami i starszymi koleżankami piękne laurki.Została im przybliżona informacja na temat sposobu spędzania czasu po zajęciach lekcyjnych a w oczekiwaniu na rodziców.Dzieci pełni wrażeń i samodzielnych przemyśleń wróciły do przedszkola.


Grudzień


 • Przedszkolna wigilia
 • W naszym przedszkolu tradycja stały się wigilijne spotkania (19.12.2014 r.), w których uczestniczą dzieci ,pani dyrektor wraz z całym personelem pedagogicznym i technicznym. Oprawę do tego szczególnego dnia przygotowała grupa „Jeżyki”, która zaprezentowała krótki montaż słowny wzbogacony licznymi kolędami i pastorałkami. Pani dyrektor złożyła wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Następnie każda grupa na swojej sali zasiadła do pięknie nakrytych stołów na których gościły wigilijne potrawy barszcz z czerwony z uszkami , ryba, kapusta z grzybami, kompot z suszu oraz makowiec. Wszystkim bardzo smakowały specjały przygotowane przez panie kucharki.


 • Warsztaty „Wesoły odkrywca”
 • Dnia 18.12.2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe „Wesoły odkrywca” pod hasłem „Dlaczego samoloty latają ?”. Celem takich warsztatów jest zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecięcej, a także rozwijanie wyobraźni. Zajęcia odbyły się pod opieką instruktora, gdzie dzieci poznały różne zjawiska fizyczne.  Dzieci obserwowały i samodzielnie wykonywały proste doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i chemii.  Poruszana tematyka tylko z pozoru okazała się trudna, prowadząca przedstawiła zagadnienia w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały dla poszczególnych grup wiekowych. Poznały właściwości powietrza, dowiedziały się co to jest ciśnienie. Przy pomocy prostej maszyny obserwowały jak powstają pioruny.Warsztaty dostarczyły przedszkolakom wiele radości i satysfakcji , wzbudziły w nich ciekawość i zachwyt..


 • I Ty możesz zostać Św. Mikołajem
 • W ramach akcji   „I TY możesz zostać św. Mikołajem”dzieci z grupy „Niedźwiadki” wybrały się z Mikołajkowa wizytą do Domu Dziecka „Hanka”. Zabrały ze sobą piękne paczki z artykułami papierniczymi , środkami czystości i słodycze, w przygotowanie których zaangażowali się rodzice. Naszym grupowym mikołajem była mama Oliwi, która samochodem dostarczyła nam prezenty na miejsce.Dzieci miały możliwość zwiedzenia Domu Dziecka ,wysłuchania krótkiej pogadanki ,która dla nich przygotowała pani Dyrektor placówki  a także bezpośredniego spotkania z podopiecznymi, którzy nas bardzo miło przyjęli i przygotowali dla nas słodkie smakołyki. Pani Dyrektor bardzo podziękowała dzieciom za ich piękny gest- umiejętność obdarowywania innych prezentami, przekazała nam życzenia świąteczne .My także zrewanżowaliśmy się kilkoma piosenkami świąteczno-mikołajkowymi Pełni niezapomnianych wrażeń i szczęśliwi ,że mogliśmy sprawić innym radość wróciliśmy do przedszkola , gdzie jeszcze długo dzieliliśmy się wrażeniami z odbytej wycieczki .WSZYSTKIM RODZICOM Z GRUPY „NIEDŹWIADKI”  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, jakim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi


 • Integracyjne spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 11
 • W czwartek 11.12.2014r dzieci z grupy Niedźwiadki” i Jeżyki”odwiedziły Szkołę Podstawowa Nr11  po raz kolejny w tym roku . Celem spotkania było oglądnięcie bajki pt.”Jaś i Małgosia” w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci uczęszczających do tej placówki do klas integracyjnych. Bajka i wykonanie bardzo podobało się przedszkolakom .Trud wykonawców nagrodzili gromkimi brawami .Pełni wrażeń wrócili do przedszkola, gdzie jeszce długo opowiadali o swoich kolegach wyglądających „inaczej”. Nasze małe serca przepełniła empatia.


 • Mikołaj w przedszkolu.
 • W piątek 05.12.2014r  jak co roku do naszego przedszkola zawitał orszak św. Mikołaja.  Do wszystkich grzecznych dzieci przywiózł On ze sobą wspaniałe prezenty. Czas oczekiwania na rozdanie podarunków dzieci miło spędziły z roztańczonymi śnieżynkami – były tańce, pląsy a także magiczna wyprawa do krainy Mikołaja.Tak szybko czas płynął ,że nawet nie spostrzegliśmy się jak do drzwi zapukał prawdziwy Mikołaj z siwa broda i wielkim koszem z prezentami. Były wspaniałe podarki , pamiątkowe zdjęcia i wielka radość z przybycia tak dostojnego gościa; którego znów zaprosiliśmy do siebie za rok  –  żegnając go słowami  ;”do widzenia do miłego zobaczenia”


Listopad


 • Rozstrzygnięcie konkursu”Kolorowe latawce”.
  Zabawa”Andrzejkowa
 • W  ostatnie dni listopada powróżyć sobie wypada , zgodnie z tym ludowym przesłaniem w piątek 28.11.2014 roku odbyły się  w naszej placówce „Andrzejki” dla wszystkich przedszkolaków, połączone z rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu  „Kolorowe latawce”. Wspaniała muzyka , która przygrywała dzieciom do tańca przerywana była licznymi konkursami i wróżbami andrzejkowymi.Był również słodki poczęstunek – punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród uczestnikom konkursu .Zgodnie z regulaminem to rodzice głosowali i dzięki ich głosom wyłoniono zwyciężców  – I miejsce przypadło Julii Majkowskiej; II miejsce – Xawier Prajsner zaś III miejsce – Aleksandra Siwiak. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia . Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił; zwycięzcom serdecznie gratulujemy. • W Kopalni Soli w Bochni
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” i „Jeżyki” także w środę 26.11.2014 roku wybrały się na wycieczkę – zabawę „Andrzejkowa” ze Skarbnikiem do Bochni. W kopalni czekały na nas panie przewodniczki ubrane w stroje górnicze, które powitały nas górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”. Podzieleni na kilku osobowe grupy pod kierunkiem doświadczonych operatorów windy zjeżdżaliśmy na dól skąd górnicze wagoniki zawiozły nas pod kaplicę. Dalsza trasę pokonaliśmy pieszo stosując się do poleceń , po drodze obserwowaliśmy piękne rzeźby. W  podziemiach czekał na nas ciepły poczęstunek i panie animatorki, które przeniosły nas w magiczny świat andrzejkowych wróżb.Było lanie wosku , rzut pieniążkiem , wróżba bucikiem a także kim zostaniesz w przyszłości. Na koniec na sali balowej odbyły się tańce , przy dźwiękach znanych przebojów bawiliśmy się doskonale. Za wzorowa zabawę otrzymaliśmy upominki – piękne wyroby solne. Pełni pozytywnych i niezapomnianych  wrażeń wróciliśmy do przedszkola • „Biedronki „na lotnisku
 • W środę 26.11.2014 roku grupa „Biedronek” wybrała sie na wycieczkę na  lotnisko Rzeszów- Jasionka. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujacych w Nowym terminalu Pasażerskim, obserwacja odprawy bagażu i kontroli bezpieczeństwa.Ponadto przedszkolaki obserwowały start oraz obsługę samoalotu. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było wejście na  teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej pracujacej na lotnisku i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Biedronki zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola. • Pasowanie na przedszkolaka
 • W dniach 25-26.11.2014 roku w naszym przedszkolu w grupie I i III odbyło się  uroczyste pasowanie na Przedszkolaka.Dzieci przygotowały programy artystyczne , w których pochwaliły się dotychczas zdobytymi umiejętnościami. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała milusińskich na prawdziwych przedszkolaków. Po ceremonii pasowania dzieci nagrodzono medalami i dyplomami.Były również pamiątkowe zdjęcia a później zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. • Laureaci konkursu plastycznego
 • W środę 19.11.2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie IX konkursu plastycznego „Śmieciosztuka” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr2 – Integracyjne w Dębicy, Nadleśnictwo Dębica oraz Galerię MOK w Dębicy Z naszego przedszkola w konkursie brały udział dzieci z grupy „Niedźwiadki”‚ – Inga Bieszczad -otrzymała wyróżnienie i Antoni Moskal , który zdobył II miejsce .Nagrodzone prace można podziwiać w Galerii”Raj”. Dzieciom za udział dziękujemy i serdecznie gratulujemy pierwszych sukcesów.


 • Warsztaty „Wesoły odkrywca”
 • Dnia 19.11.2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe „Wesoły odkrywca” pod hasłem „Dlaczego samoloty latają ?”. Celem takich warsztatów jest zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecięcej, a także rozwijanie wyobraźni. Zajęcia odbyły się pod opieką instruktora, gdzie dzieci poznały różne zjawiska fizyczne.  Dzieci obserwowały i samodzielnie wykonywały proste doświadczenia. Poznały właściwości powietrza, dowiedziały się co to jest ciśnienie. Przy pomocy prostej maszyny obserwowały jak powstają pioruny.Warsztaty dostarczyły przedszkolakom wiele radości i satysfakcji.


 • Policjant w przedszkolu
 • W  czwartek 06.11.2014 roku dzieci w naszym przedszkolu odwiedzili panowie policjanci. celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola. Przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła.Utrwaliliśmy wspólnie poprawność zachowań podczas przechodzenia przez ulicę, przypomnieliśmy  sobie także ważne numery alarmowe. Na koniec chętne dzieci miały okazje przymierzyć policyjną czapkę , niektórzy nawet złożyli obietnicę , że jak dorosną to zostaną policjantami.

 • Przedszkolaki na Cmentarzu Wojskowym
 • W pierwsze dni listopada jak co roku dzieci z naszego przedszkola  wybrały się na Cmentarz Wojskowy przy ul. Cmentarnej. Zapalały znicze , składały wiązanki z chryzantem na grobach żołnierzy poległych podczas II wojny światowej – poznając w ten sposób namiastkę polskiej historii. Z wielkim skupieniem i w chwili ciszy wysłuchały informacji przekazywanych przez nauczycielki, wpatrując swój bystry wzrok w symbole narodowe ;wbite w groby flagi Polski  oraz orzeł umieszczony na bramie.  Swoją postawą i pamięcią oddały hołd tym co polegli za wolność naszej Ojczyzny – dziękujemy i pamiętamy o ich bohaterstwie.

Październik


 • Starszki z wizytą w szkole
 • W czwartek 30.10.2014 roku dzieci z  grupy „Jeżyki” udały się Szkoły Podstawowej Nr 11 na cykl spotkań o bezpieczeństwie pod hasłem „Przedszkole zabawy kraina, gdzie autem sie kończy a lalką zaczyna”. Dzieci brały udział w zabawach i grach sportowych na sali gimnastycznej. Była bardzo miła atmosfera  a dzieci wróciły do przedszkola pełne pozytywnych emocji i wrażeń . • Eksperementarium
 • W środę 29.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola z grupy III, IV i V wybrały się na wystawę interaktywną do Galerii Dębickiej. Uczestniczyli tam w zajęciach prowadzonych przez animatorów, którzy w ciekawy sposób wprowadzali dzieci w świat fizyki i chemii . W Eksperymentarium – mobilnym centrum nauki kazde dziecko mogło samodzielnie sprawdzić działanie sił fizycznych, poznać szereg doświadczeń chemicznych i zobaczyć jak wygląda nauka w praktyce. • W bibliotece
 • Dzieci  z grupy III, IV i V  wybrały się  w piątek i w poniedziałek , tj. 27.10.2014 na wycieczkę do Biblioteki „Snieżka” na spotkanie zorganizowane przez panie bibliotekarki a dotyczące naszego rocznego planu –  „Jestem małym odkrywcą… .”  Panie na początku zapoznały nas z kilkoma bardzo ciekawymi pozycjami książkowymi dotyczącymi odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania ; m.in. dlaczego drzewa mają liście, dlaczego samoloty latają i mają skrzydła , dlaczego statki pływają .Z książek zaczerpnęliśmy kompedium wiedzy ale zgodnie z duchem odkrywcy chcieliśmy też empirycznie wiele rzeczy poznać i się udało .Pani zaprosiła nas do „mini laboratorium”- była zabawa z balonami ,mydlane bańki itp.  _ Znamy przepis jak je otrzymać, wiem y  na czym polega przyciąganie ziemskie… . Na koniec pani zdradziła nam swoją tajemnicę – zapytana skąd Ona to wszystko wie odpowiedziała cytatem „Świat jest wielki a po drodze pytań tyle ,odpowiedzi poszukaj na kartkach książek”  ; tym samym zachęciła nas byśmy chętnie i często korzystali z książek tych które mamy w domu i tych które są w bibliotece. Przedszkolaki bardzo dziękują za poświęcony nam czas. • Przed pierwszym dzwonkiem
 • W piątek 24.10.2014 roku dzieci z grupy IV – niedźwiadki wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 by  uczestniczyć w cyklu zajęć  mającym na celu przełamanie strachu przed pójściem do pierwszej klasy . Już na samym początku okazało się ,że ta wielka szkoła nie jest nam do końca taka obca – gdyż niektórzy z nas mają tu starsze rodzeństwo a niektórzy przychodzą tu na treningi piłkarskie.  W drzwiach powitała nas szkolna pani pedagog, która raz em z nami uczestniczyła w pierwszej wędrówce pod klasę nr 44 , gdzie czekała  pani Barbara Socha. Zostaliśmy zaproszeni do klasy i usiedliśmy w prawdziwych ławkach , by uczestniczyć razem ze starszymi kolegami w lekcji „Cztery pory roku” .Najbardziej podobała nam się praca przy tablicy interaktywnej stawiane nam polecenia rozwiązywaliśmy bardzo sprytnie i z dużym zaangażowaniem. Za co na koniec otrzymaliśmy ustna pochwałę od pani dyrektor oraz nagrody wręczone przez absolwentów naszego przedszkola .Było bardzo ciekawie ,czas szybko minął – chętnie w grudniu wrócimy na kolejne spotkanie w szkolne progi. • Wesoły odkrywca
 • W czwartek 23.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Jadzia i zaprosiła każdą grupę z osobna do swojego czarodziejskiego laboratorium, gdzie wspólnie bawiliśmy się kolorami. Przy pomocy menzurek, wody przelewek i pipet wspólnie z panią dokonywaliśmy niesamowitych odkryć ; z roztworu wody z mydłem czy z proszkiem do prania dodając płynu fioletowego umieliśmy otrzymać  barwę zieloną , czerwoną bądź niebieską . Z przejęciem godnym odkrywcy pomagaliśmy pani w przeprowadzaniu różnych doświadczeń – wykazaliśmy się też nie lada wiedzą ; co to są barwy podstawowe, jak otrzymujemy kolory pochodne… . Dowiedzieliśmy  się również, po co w kuchni potrzebny jest płyn do naczyń – zobaczyliśmy praktyczne jego zastosowanie do usuwania kolorów, A na koniec uczestniczyliśmy w „‚wybuchu wulkanu ” To były bardzo ciekawe zajęcia , w których zgodnie z założeniami rocznego planu „Jestem małym odkrywca poznaję świat” będziemy jeszcze kilkakrotnie uczestniczyć. A może ktoś z nas naprawdę zostanie odkrywcą – któż wie. • Straż Miejska  w przedszkolu
 • W środę 15.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedzili  Strażnicy Miejscy . Goście opowiedzieli dzieciom jak nalezy bezpiecznie zachowywać się w domu , przedszkolu i na ulicy. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowy numer Straży Miejskiej. Dzieciom została zwrócona baczna uwaga na konieczność noszenia odblasków po zmroku – w tym też celu mali przedszkolacy zostali obdarowani opaskami odblaskowymi i bryloczkami. Mieliśmy również możliwość oglądnięcia z bliska wozu patrolowego i posłuchania ryku syreny alarmowej .Za poświęcony czas i przekazana wiedzę przedszkolaki bardzo dziękują .W piątek 10 .10.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę autokarem do Muzeum Gliniarstwa w Medyni Głogowskiej. Na początku zwiedziliśmy dawną  zagrodę –  zobaczyliśmy jak mieszkali nasi praprzodkowie , jakiego sprzętu używali. Następnie z panem przewodnikiem poznaliśmy tajniki wyrobów z gliny – obejrzelismy piece , w których wypalane są arydzieła z gliny , dowiedzieliśmy się skąd   pochodzie glina i jak się ją wydobywa. Opowieści słuchalismy z zapartym tchem .Zobaczyliśmy z bliska jak panowie garncarze na kole garncarskim z gliny wykonuja piękne arcydzieła  , które mogliśmy podziwiać zwiedzając sklepik z pamiatkami. Ale najciekawsza dla nas przedszkolaków była lekcja  garncarska na początku z gliny przy stolikach lepiliśmy samodzielnie było to ciekawe doświadczenie. Jednak gdy panowie zaprosili nas do prostej ale jakże czarodziejskiej maszyny garncarskiej byliśmy początkowo onieśmieleni czy podołamy a następnie bardzo dumni że potrafiliśmy pod czujnym okiem fachowców stworzyć takie arcydzieła , które można podziwiać w naszym przedszkolu. Panom garncarzom serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ciekawej lekcji historii . Pełni nie zapomnianych przeżyć  wróciliśmy do przedszkola .


W dniu 06 .10.2014 roku dzieci z grupy II -Biedronki udały sie na wycieczke do Nadlesnictwa w Brzeźnicy. Przewodnikiem naszej eskapady była pani leśnik Janina Staroń.Przedszkolaki zwiedziły Izbe Przyrodniczą gdzie zobaczyły wypchane zwierzęta,które zamieszkują nasze lasy . Następnie zwiedziły las – „patrząc, słuchając, dotykając” . Dzieci ogladały różne okazy przyrodnicze ( korę drzew, owady, rosliny). Kazdy starał sie zapamietac jak najwięcej „leśnych” dźwięków. dzieci dowiedziały sie także jak pielęgnuje się sadzonkę aby urosła  i jak długo rośnie las. na koniec przedszkolaki zjadły pyszną upieczoną kiełbaskę i zmęczone ale w świetnych humorach wróciły do przedszkola


W piątek 03 .10.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie ulic, gdzie czekał na nas patrol policyjny. Panowie policjanci na początku przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Omówilismy wspólnie zagrożenia z jakimi dzieci moga się spotkać podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzieliśmy się również dlaczego  ten patrol policyjny ma białe czapki –  to są policjanci z wydziału drogowego.     A następnie pod czujnym okiem policjantów  pokonywaliśmy kilkakrotnie przejscie dla pieszych przestrzegając zasady – najpierw popatrz w lewo, wprawo i jeszcze raz w lewo .Za poprawnie zdany praktycznie egzamin panowie policjanci nagrodzili nas pokazem syreny dźwiękowej . Panom policjantom z dębickiej drogówki dziękujemy za  praktyczna lekcje przechodzenia przez ulicę .


Aby utrwalić wiedzę o jesiennych owocach i warzywach dzieci w dniu 02.10.2014 roku udały sie do sklepu warzywnego.Z dużym zainteresowaniem ogladały zgromadzone tam warzywa i owoce , zachwycały się różnorodnością ich kształtów, kolorów i odmian. Pan sprzedawca pokazał dzieciom mniej znane owoce i warzywa. Przedszkolaki dziękują za  miłe przyjęcie w sklepie.


Wrzesień


W środę  17 .09.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę autokarem do Nadleśnictwa Brzeźnica . Na miejscu czekała na przedszkolaków pani leśniczy, która na początek zabrała nas na ścieżkę edukacyjno-zdrowotną , gdzie mogliśmy z bliska obserwować przyrodę , nasłuchiwać jej odgłosy. Poznaliśmy warstwową budowę lasu , dowiedzieliśmy się do czego jest potrzebne drewno , rozpoznawaliśmy znane gatunki drzew liściastych i iglastych. Następnie powróciliśmy w pobliże leśniczówki by móc obserwować małe okazy drzew – byliśmy w” leśnym przedszkolu” jakie było nasze zdziwienie gdy patrzyliśmy jak powoli rosną jodełki ;dwuletnie drzewka są ledwo widoczne . Mieliśmy również możliwość zwiedzenia izby przyrodniczej – były tam ciekawe okazy zwierząt; narzędzia ,którymi pracowano dawnej a także plansze przedstawiające przyczyny powstawania pożaru w lesie. Po wyczerpującej wycieczce  czekała na nas upieczona kiełbaska i ziemniaczki – wszystko bardzo smaczne . Pełni pozytywnej energii i miłych wrażeń powróciliśmy do przedszkola.

Po wakacyjnej przerwie  wszystkie przedszkolaki  wróciły do przedszkola , niektóre po raz pierwszy musiały zmierzyć się  z ważnym wyzwaniem  –  zostaję w placówce bez rodziców. Inne dzieci powróciły po raz kolejny – zastały po wakacjach nową salę bo są już o rok starsze. Na wszystkie dzieci czekały lalki, misie, samochody i panie wychowawczynie , które uśmiechem witały dzielnych przedszkolaków . W nowym roku szkolnym życzymy dzieciom samych pogodnych dni, wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.


ROK SZKOLNY 2013/14

Sierpień

W ostatni piątek  sierpnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców z nauczycielkami grupowymi  oraz panią dyrektor. Dzieci miały możliwość zapoznania się z salą , wspólniej integracji podczas zabaw indywidualnych i zespołowych. Rodzicom zaś zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące pobytu ich pociech w przedszkolu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełni radości i pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do domu by naładować akumulatory przed nadchodzącym szybkimi krokami wrześniem.


Czerwiec

W ostatnich dniach czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci z grup IV i V. Zebranych gości powitała pani Dyrektor, dziękując za wspólnie spędzone lata w przedszkolu a także rodzicom za miłą współpracę. Po przemówieniu scena należała już do dzieci, które zaprezentowały wspaniały program artystyczny. W swój występ włożyły bardzo wiele pracy co zgromadzeni rodzice wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami. Po części artystycznej pani Dyrektor  podziękowała naszym absolwentom za przepiękny występ i każdemu wręczyła dyplom ukończenia przedszkola oraz drobne upominki.

Ze łzami w oczach, ale też z uśmiechem na twarzy pożegnaliśmy najstarsze grupy w przedszkolu życząc im miłych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

We wtorek 17 czerwca przedszkolaki wybrały się na stadion sportowy ZSZ nr 1. Czekała tam na nas pani Agnieszka Ścisłoska – nauczycielka wychowania fizycznego.Pokazała dzieciom boisko do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, równoważnię oraz bieżnię. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w biegach i skoku w dal. Następnie zasiadły na trybunach, gdzie pokazały jak kibicują prawdziwe przedszkolaki. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za miłe przyjęcie dzieci oraz pani Bożenie Zielińskiej dyrektor ZSZ nr 1 za umożliwienie zwiedzania stadionu

18 czerwca w DK „Kosmos”  odbyło się uroczyste przekazanie przez burmistrza Pawła Wolickiego wyprawek szkolnych w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miejski „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas uroczystości na scenie dzieci odbierały plecaki, w których znajdowały się kubeczek oraz kilka drobiazgów zapewniających bezpieczeństwo na drodze m.in. kamizelki odblaskowe . Po uroczystym wręczeniu dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego spektaklu dotyczącego bezpieczeństwa oraz wziąć udział w grach i konkursach.

Rodzinny Piknik

Dnia 11 czerwca w ogrodzie naszego przedszkola odbył się piknik rodzinny. Wspólną zabawę rozpoczęły występy dzieci z gr. III i IV. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Był dmuchany zamek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trampolina, malowanie twarzy, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Przygotowano również wiele smakołyków, m.in. bigos, zapiekanki, ciasta upieczone przez rodziców itp. Dzieci i rodzice mogli bawić się wspólnie z wodzirejem, który nie szczędził dobrej muzyki przez cały czas trwania pikniku.

Często w bieżącej pracy lub przy organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych zwracamy się do rodziców z prośbą o pomoc.
Zawsze spotykamy się z pozytywną reakcją.
Tym wpisem chcemy Państwu jeszcze raz gorąco podziękować, za wszelką pomoc okazaną nam w mijającym roku szkolnym

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, dzięki którym nasz Piknik Rodzinny 2014 mógł się odbyć, którzy swoim zaangażowaniem pomogli w jego organizacji, przekazali fanty na loterię, produkty spożywcze , ciasto oraz swoją osobą uświetnili naszą imprezę.
Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa, którzy  pomogli   nam  w  organizacji :
Nasi Sponsorzy
Pan Zbigniew Kaczor – Piekarnia Góra Motyczna
Pan Mirosław Szostak – FHU  „BOGAR”
Pan Andrzej Barszcz – „ STEK –ROL” Sp. J.
Pan Zbigniew Giża FHU „ ZIBI”
Ogrodnicza Spółdzielnia Handlu i Przetwórstwa
Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń „Tabor” M. Dybowski, s.j.
Zakład Cukierniczy S.C.J.I.E.Wiktor Dębica
Nasi Rodzice Sponsorzy
GRUPA I
Marta i Łukasz Boczkowscy
Barbara i Paweł Dygdoń
Marta i Damian Dziuk
Magdalena i Tomasz Golba
Katarzyna i Tomasz Grych
Monika i Artur Gwóźdź
Dominika i Jacek Krzystyniak
Agnieszka i Rafał Malinowscy
Aneta i Krzysztof Maźniccy
Justyna i Jan Moskal
Anna i Andrzej Mróz
Joanna i Krzysztof Niezgoda
Monika i    Paweł  Nykiel
Magdalena i Jordan Siwak
Monika i Mariusz Uriasz
GRUPA II
Anna i Maciej  Babczak
Anna i Marian Michałek
Agnieszka i Rafał Malinowscy

GRUPA III
Magdalena i Dariusz  Wicher
GRUPA IV
Małgorzata i Grzegorz  Dyndor
Patrycja i Marcin Kalita
Ewelina i Piotr Łydo
Jolanta i Seweryn Misa
Anna  i   Mariusz Tworek
Bernadetta   i Rafał Żurawscy
Małgorzata Małochleb
Katarzyna  i Witold Potyrała
Barbara i Daniel Rubach

GRUPA V
Magdalena i Grzegorz  Kiciak
Barbara i Zbigniew Kluk
Ewelina i Mariusz Wójcik

Dziękujemy


W środę 11.06.2014 najmłodsze przedszkolaki udały sie na wycieczkę do Schroniska Szkolno- Wychowawczego w Głobikowej. Poznały tam uroki pięknej okolicy, poszerzyły swoje wiadomosci o dinozaurach . Rozkoszując się świeżym powietrzem bawiły się w gry i zabawy plenerowe a następnie z wielkim apetytem pałaszowały upieczone na grillu kiełbaski. Krasnale wróciły do przedszkola w doskonałych humorach.

 • W krakowskim ZOO

  Dnia 05.06.2014 dzieci z grupy III i IV  wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO, gdzie po wyglądzie  rozpoznawały egzotyczne zwierzęta. Rodzice pomagali swoim pociechom pozyskać jak najwięcej informacji zawartych – odczytując skąd pochodzą i czym się odżywiają . W malym ZOO dzieci możliwość karmienia żółwi, królików, kucyków i świnek morskich. Były to niezapomniane chwile , które zostały uwiecznione na fotografiach.
 • Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy i Taty

  Dnia 04.06.2014 dzieci z grupy I wyraziły miłość , wdzięczność i przywiązanie dla rodziców poprzez występ z okazji Dnia mamy i Taty. Krasnale prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, które dostarczyły rodzicom nie tylko wzruszeń ale i wiele radości. Mali artyści zastali nagrodzeni gromkimi brawami i całusami. W zamian rodzice zostali obdarowani medalami „Super Mama” , „Super Tata”. Po części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
 • Mobilne Planetarium w przedszkolu
 • Dzieci z naszego przedszkola z okazji Dnia Dziecka odwiedziło Mobilne Planetarium , dzieki któremu mozliwa jest prezentacja zjawisk niewidocznych gołym okiem. Była to dla dzieci rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy o zjawiskach astronomicznych. Dzięki ogromnej nadmuchiwanej kopule, w której panował niepowtarzalny klimat przygotowany do projekcji multimedialnej przedszkolaki w jednej chwili przeniosły się w świat zagadek , kosmosu. Dowiedziały się i zobaczyły jak  powstawał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny , obserwowały także ruch planet. Obejrzały również film w 3D o dinozaurach – dawnych mieszkańcach świata.
  Z ogromnym zainteresowaniem dzieci oglądały pokaz i z pewnością wiele się nauczyły . Nowe doświadczenie pozostawiło  niezapomniane wrażenie będące  jednoczesnie wspaniałym wprowadzeniem do świata kosmosu

Maj

 • Rodzinna wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

  Dzieci z grupy II i V wraz z rodzicami we wtorek 27.05.2014 wybrały się na rodzinną wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Podzieleni na grupy uczestniczyliśmy w różnych formach zajęć : zwiedzaliśmy zagrodę Lasowiaków – najmłodsi uczestnicy wycieczki, uczestniczyliśmy w zajęciu malowany konik zaś nasi rodzice poznawali zagrody Rzeszowiaków i Lasowiaków. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o tym jak żyli , mieszkali czym się zajmowali nasi pra- pradziadkowie . Dzieci z zaciekawieniem oglądały stare zabawki a nawet miały okazje niektórymi  z nich się pobawić Po skończonej lekcji „historii”  wszyscy wróciliśmy na polankę gdzie pyszną kiełbaskę przygotowały nam nasze panie woźne , wspólny poczęstunek na łonie natury to wspaniała rzecz. Pod bacznym okiem rodziców i pań wychowawczyń rozkoszowaliśmy się zabawami na świeżym powietrzu. Ale nie zapomnieliśmy o najważniejszym , iż ten wspólny wyjazd to niespodzianka dla naszych rodziców z okazji ich święta pełni przejęcia wręczyliśmy przygotowane upominki zaśpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy wierszowane życzenia – „zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia…”. Pełni wrażeń w doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola.

 • Pomagamy Jagodzie

  Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedza , ze pomoc czasem niewiele kosztuje. We współpracy ze Stowarzyszeniem razem Zdziałamy Więcej oraz dziecmi z innych grup pilnie zbierają plastikowe nakrętki aby pomóc niepełnosprawnej Jagódce Szymaszek .  Dla niej też krasnalki ułożyły kolorowe serduszko.
 • Przedszkolaki na scenie w „Śnieżce”

  Dnia 20.05.2014 dzieci z grupy III i IV wzięły udział w IX „Przeglądzie dorobku Artystycznego Przedszkoli” zorganizowanym przez Dom Kultury „Śnieżka” . Nasi przedszkolacy wystąpili w inscenizacji muzycznej „W sklepie z zabawkami’ . Przebrane w piękne kolorowe stroje z dumą prezentowały swe umiejętności taneczne  zgromadzonej widowni . Za wspaniały występ otrzymały gromkie brawa  i nagrody. Takie przeżycia na długo pozostaną w sercach i pamięci małych artystów. Za dostarczone niezapomniane wrażenia dziękujemy dzieciom i paniom ,które je przygotowywały.

 • Bawimy się z rodzicami

  Dzieci z grupy II w piątek 09.05. 2014 r gościły w przedszkolu swoich rodziców – okazją do spotkania było zajęcie otwarte na temat „zabawy przeciw agresji”. Na początku zaprezentowaliśmy rodzicom program artystyczny, w którym pokazaliśmy jak należy dbać o swoje zdrowie  i higienę pt. „Co robić by nie było brudasów” . Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach przeciw agresji „Gorące krzesełko” „Słuchaj uważnie” .Na koniec zaprezentowaliśmy rodzicom taniec z gazetami do utworu Straussa. Rodzice mieli okazje wysłuchać prelekcji „Agresja w przedszkolu”


 • Wizyta Straży Pożarnej w przedszkolu

  W dniu 09 .05.2014 r przybyli do naszego przedszkola Strażacy . Zaraz po śniadaniu na ogród przedszkolny zajechał wóz strażacki a w nim nasi dzielni strażacy. Dzieci miały okazje oglądnąć z bliska wyposażenie wozu strażackiego. Najodważniejsi zakładali hełmy , przymierzali kamizelki ratunkowe , przechodzili przez samochód i uczestniczyli w „prawdziwej akcji strażackiej ” rozwijali wąż strażacki  by później móc podziwiać jak z niego leje się fontanna wody. Strażacy krótko opowiedzieli nam o swojej pracy , o akcjach do których wyjeżdżają  po odebraniu zgłoszenia alarmowego pod nr 998 . Za poświęcony nam czas , przekazaną wiedzę dzieci udekorowały strażaków  pięknymi kolorowymi muchami i wręczyły im medale „strażak na medal”. Bardzo dziękujemy strażakom za przybycie a w pracy życzymy samych sukcesów .


Kwiecień

 • Krasnalki robia owocowa sałatkę

  W dniu 2.8.04.2014 r na zajęciach przedszkolaki przygotowywały  pyszną sałatkę owocową , dowiedziały się również o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu. Do krojenia sałatki maluchy przystapiły z niezwykłym zapałem i radościa. Po skończonej pracy dzieciaki z apetytem zjadały porcje sałatki samodzielnie przygotowanej.

 • Ciasteczka z masy solnej

  Najmłodsze przedszkolaki postanowiły zrobić coś pysznego dla swoich zabawek: lalek i misiów. Z masy solnej wycinały za pomocą foremek ciasteczka, które po wysuszeniu malowały  kolorowymi farbami.
 • Z wizytą w przedszkolnej kuchni

  Dzieci z grupy I w poszukiwaniu na pytanie „Czy od jedzenia zależy nasze zdrowie” zawitały  do przedszkolnej kuchni. Pani Ela opowiedziała dzieciom jak wiele witamin kryje się w owocach i warzywach dlaczego wartojeść biały serek. Zwróciła uwage na odpowiedni dobór diety dla dzieci. Przedszkolaki mały okazję zobaczyc wyposażenie kuchni, rozpoznawały i nazywały urządzenia i akcesoria potrzebne paniom kucharkom do przygotowywania pysznych i zdrowych posiłków.

 • Rozstrzygniecie konkursu rodzinnego „Pojazdy”

  W środę 16.04.2014 r. dzieci  z zespołów teatralnych  przygotowały krótkie inscenizacje na Dzień Czyściocha  ,były to m.in. „Jaś i Małgosia” , „Gucio i Maja” , „Czyścioszek” a także „Kopciuszek”   , w których przypomniały swoim kolegom co należy robić aby być zdrowym. Okolicznościowa scenografie wykonały nauczycielki opiekujące się zespołami teatralnymi  Bożena Sroka i Renata Kliś . Po części artystycznej nastąpił wyczekiwany moment przez dzieci – rozstrzygnięcie konkursu „Pojazdy” wykonane z udziałem rodziców  z surowców wtornych.Prace wszystkie były bardzo ładne , zachwycały pomysłowością i estetyka wykonania . Uczestnicy konkursu z rak pani dyrektor otrzymali wspaniałe nagrody.
 • Przedszkolaki w  Multikinie

  W piątek  11.04.2014 r. dzieci z grupy II i V wybrały się na wycieczkę do rzeszowskiego Multikina na seans starych bajek , były wśród nich dobrze dzieciom znane „”Bolek i Lolek” , „Reksio” , „W krainie deszczowców” a także i takie których milusińscy nie znali „Kudłatek” i  „Mała myszka”. Po obejrzeniu pięknych i humorystycznych bajek wybraliśmy się pod kierunkiem przewodnika zwiedzać kabinę projekcyjną , poznaliśmy liczne tajniki – było tajemniczo i  bardzo ciekawie .W nagrodę za wzorowe zachowanie zostaliśmy poczęstowani popcornem , którego sposób przygotowania obserwowaliśmy z zapartym tchem. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do przedszkola na smaczny obiad.
 • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

  10.04.2014 r. w Przedszkolu Miejskim Nr9 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W zdrowym ciele , zdrowy duch” . Wsród zaproszonych gości byli Dyrektorzy dębickich przedszkoli na czele z dyrektorem MZO – panem Ireneuszem Kozakiem. W treść konkursu wprowadziła gości i uczestników pięknie przygotowana  dekoracja , tematycznie nawiązujaca do hasła promującego ruch i zdrowie. Dzieci  z zespołu teatralnego pod kierunkiem pani R. Klis przygotowały krótkie inscenizacje pt. „Jaś i Małgosia”  oraz „Kopciuszek” , w których to przedstawiły jak ważne jest zdrowe  odżywianie i zdrowy tryb życia. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki : Lena Uriasz -„W zdrowym ciele zdrowy duch” i Wiktoria Tworek – „Rap o zdrowiu”  . Jurii było zachwycone poziomem  prezentowanym przez uczestników konkursu oraz doborem repertuaru .Wszystkie dzieci biorące udział w zmaganiach zostały obdarowane nagrodami wręczanymi przez panią dyrektor Martę Laskowska  i pana dyrektora Ireneusza Kozaka. Było bardzo miło – garść miłych wspomnień , doświadczeń  w zmaganiach oraz piękne nagrody dzieci zabrały ze sobą . Wszystkim bardzo dziękujemy  za przyjęcie zaproszenia i udział w konkursie.

Marzec

 • Wiosenny bal

  Pierwszy dzień  wiosny (piątek  21.03 2014 ) dzieci z przedszkola  witały wiosennym balem . Przebrane w kolory wiosny poszczególne grupy wybrały się na salę balowa na której pan wodzirej witał  wiosenna piosenką .  Przy szlagierach znanych przedszkolnych piosenek z wielkim przejęciem czekalismy na Panią Wiosnę a ona jak to ma w zwyczaju  przybyła do nas w pieknej kolorowej sukni i obdarowała słodkościmi życząc udanej zabawy  rozsypywać kwity na rabatki . Przedszkolaki pelne doskonałych humorów dalej uczestniczyły w zabawie z licznymi konkursami . Było bardzo miło i wesoło.


 • Muzyczne spotkania

  14.03.2014 r. przedszkole odwiedzili goście ze Szkoły Muzycznej w Dębicy. Dwoje z nich to absolwentki naszego przedszkola:  pani Klaudia Mruk –  nauczycielka Szkoły Muzycznej  i jej  uczennica z klasy skrzypiec Wiktoria Chęciek.  Wiktorii towarzyszyły dwie koleżanki:  Gabriela Nowakowska- skrzypce  i Sara Chomik-gitara.                          Dziewczęta zagrały kilka utworów na skrzypcach i gitarze z akompaniamentem pani Luby Pendereckiej. Pendereckiej                           Pani Klaudia przeczytała dzieciom wierszowana bajkę o gitarze a Wiktoria zaprezentowała muzyczne zagadki – melodie znanych przedszkolakom piosenek .  Mini koncertu muzycznego wysłuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem i w skupieniu – bardzo się on nam wszystkim podobał. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie  i możliwość bezpośredniego zetknięcia  się z muzyką wykonywana na różnych instrumentach


Dnia 12.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy odbyła się już po raz XII Olimpiada na Olimpie pod hasłem „Dziewiątka Przedszkolakom”. W dyscyplinach sportowych uczestniczyły dzieci 6- letnie z wszystkich dębickich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy V: Kinga Gwóźdź, Milena Baranowska, Emila Tyńska, Larysa Starzyk, Maciej Czech, Dawid Kujawski, Gabriel Zagórski oraz Kamil Hodur, tórzy borykali się z pięcioma dyscyplinami: rzut do celu, skok w dal, bieg z przejściem przez szarfę, bieg z przejściem przez tunel, bieg z rysowaniem oraz bieg z rzucaniem woreczków. Cała drużyna walczyła bardzo dzielnie a kibicowały im przedszkolaki z gr.V. W klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce. Podczas Olimpiady nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem ”Atrybut kibica”. W tym konkursie Maciej Czech oraz Dawid Kujawski zajęli I miejsce!!!

 • U weterynarza z wizytą

  W piątek 07.03.2014 roku dzieci z grupy I odwiedziły Przychodnie Weterynaryjną „Suvet”, pracujący w niej lekarz weterynarii opowiedział im o swej  a  także zaprezentował podstawowy sprzęt weterynaryjny . Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza weterynarza , że czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Bardziej dociekliwi zasypywali pana doktora licznymi pytaniami , na które uzyskiwali zawsze wyczerpującą  odpowiedz

 • W czwartek 6 marca dzieci z grupy V wybrały się na konkurs „Rozśpiewane Przedszkolaki do SP Nr 11. Reprezentantką naszego przedszkola była Emilia Tyńska, która otrzymała nagrodę za wrażenia artystyczne. Dzieci świetnie się bawiły słuchając piosenek w wykonaniu dzieci z dębickich przedszkoli. W tym dniu nastąpiło również rozwiązanie konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa. Laureatami zostali: Aleksandra Pasek, która zajęła I miejsce oraz Maksym Kozioł i Julia Wójcik zajmując miejsce III.

 • Wycieczka do piekarni

  W środę 5 marca przedszkolaki z grupy V udały się na wycieczkę do piekarni A.Ciszka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza, obserwowały etapy powstawanie chleba. Piekarze pokazywali jak przygotowuje się ciasto i formuje z niego bochenki chleba oraz bułeczki. Przedszkolaki poznały produkty, które potrzebne są do wypieku różnego rodzaju pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Ciekawość starszaków wzbudziły ogromne piece do wypieku chleba, wózki z pachnącym świeżo pieczywem oraz ogromne misy na ciasto. Na koniec wycieczki dzieci dostały cieplutkie bułeczki.

Luty

 • Dnia27.02.2014 r. przedszkolaki z grupy i odwiedziły gabinet stomatologiczny pani I. Falarz- Górskiej . Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o swojej pracy.Przedszkolaki dowiedziały się m.in. ; jak wyglada model jamy ustnej, jak należy dbać prawidłowo o zęby.Obejrzały narzędzia , których używa się w gabinecie stomatologicznym. Pani stomatolog zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Najodważniejsze miały okazje dokonać  przeglądu zębów , za co zostały odznaczone naklejkami „Dzielnego przedszkolaka” . Pełne wrażeń wróciły do przedszkola .Serdecznie dziękujemy pani stomatolog za poświęcony czas .

 • W dniu 19.02.2014 roku dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę  do Domu Kultury „Śnieżka” na spotkanie z panią bibliotekarką . Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom twórczości znanych i lubianych autorów .  Wspólnie inscenizowano wiersze „Lokomotywa” , „Na straganie” , „Rzepka” , „Warzywa”. Było przyjemnie i wesoło.

 • Jak  dbać o zęby?

  21.02.2014 r. w naszym przedszkolu gościła pani stomatolog – dr B. Janeczko. Dzieci poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej .Utrwaliły sobie co należy robić aby mieć piękne , zdrowe zęby. Pani doktor przekazała dzieciom wiele cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji zębów.Na koniec zostaliśmy obdarowani pięknymi kolorowankami i zaproszeni do  systematycznej kontroli zębów w Poradniach Stomatologicznych.

 • Przedszkolaki w szkole 17.02.2014 r. dzieci z grupy IV i V na zaproszenie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy i starszych kolegów wzięły udział w spotkaniach szkolnych . Uczestniczyli w lekcji multimedialnej w klasie III. Zwiedziły szkołę a także zapoznały się ze świetlicą i stołówką

 • Poznajemy bibliotekę

  17.02.2014 r. „Maluchy” wybrały się do Biblioteki „Snieżka” w celu zapoznania się z jej wyglądem i przeznaczeniem. Oprócz zwiedzania dzieci miały możliwość wysłuchania znanych utworów o zdrowiu. My również wykazaliśmy się znajomością tematyki prozdrowotnej recytując wspólnie utwór pt.”Chory kotek”. Pełni pozytywnych wrażeń pożegnaliśmy panie bibliotekarki obiecując, że będziemy często odwiedzać bibliotekęi korzystać ze zgromadzonego i bogatego księgozbioru.
 • Walentynki

  14.02.2014 r. przedszkolaki z grupy I świętowały  Walentynki. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat obchodzenia  „Dnia Św. Walentego” , uczestniczyły w zabawach mających na celu określanie uczuć i emocji. następnie wykonały walentynki dla swoich najbliższych. Nie zabrakło także słodkich serduszek dla dzieciaków. Zabawa była świetna a wszystkie buzie uśmiechnięte.

 • Biesiada Zdrowej Żywności

  07.02.2017r. dzieci z grupy III, IV i V  z pomocą starszych kolegów z Zespołu Szkół Ekonomicznych  w Dębicy- profil  gastronomia ciężko pracowały .Pod bacznym okiem młodych adeptów na kucharzy przygotowywały zdrowe potrawy: sałatka z tuńczyka na krakersach ,kolorowe kanapki tostowe, jajka faszerowane, sałatkę owocową, truskawkowe koktajle i szejki  oraz owsiane kuleczki. Wszystko to z powodu Biesiady Zdrowej Żywności organizowanej dla dzieci i pracowników przedszkola , której celem jest zwiększanie skuteczności edukacji zdrowej żywności , stwarzanie warunków oraz kształcenie motywacji , wiedzy i umiejętności  zdrowego odżywiania się a także podejmowania działań  na rzecz zdrowia własnego  i innych.                                                       Nad  całością dekoracji stołu szwedzkiego czuwała pani Małgorzata Groch- Kipa.O przygotowanie części artystycznej zadbały dzieci z grupy IV, które przedstawiły humorystyczna scenkę  pt.”Żeby  zdrowym być , trzeba zdrowo żyć” . Od tej pory  nie tylko mała Stasia, Kazio i Adaś  ale także wszystkie dzieci z przedszkola zapamiętały rady małego aniołka.

  Było pysznie ,smacznie , zdrowo i bardzo kolorowo.

Styczeń

 • Udział dziewczynek z grupy IV – Wiktorii Tworek i Marii Rubach w miedzy przedszkolnym przeglądzie kolęd i pastorałek  „Z kolęda tam gdzie szopka” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 4 w Dębicy , wykonanie pastorałki „Kundel rudy” – 16.01.2014 r.
 • „Kochamy Was, kochamy całym sercem ” te piękne i jakże prawdziwe słowa wybrzmiewały z ust przedszkolaków , które swoich kochanych Dziadków i Babcie gościły cały tydzień w poszczególnych grupach ; prezentowały program słowno – muzyczny : „Piekł dziadek w kuchni babkę” , śpiewały okolicznościowe piosenki  , tańczyły w rytm rock and roll-a , przedstawiały „Jasełka” i przede wszystkim obdarowywały  całusami oraz niespodziankami – upominkami . Po części artystycznej dla gości był przygotowany poczęstunek – ciasto , kawa i herbata . Rodzicom ,którzy włączyli się w pomoc w organizacji Dnia Babci i Dziadka serdecznie dziękujemy – 13 -17.01.2014 r.

 • Zabawa  karnawałowa prowadzona przez Clowny z Bawilandii ; tańce i pląsy w rytm muzyki , udział dzieci w konkursach , wybór króla i królowej balu ;pamiątkowe zdjęcia – 10.01.2014 r.

 • Wycieczka grupy II , III , IV i V do Pracowni Bombek  w Rzeszowie ; poznanie etapów powstawania świątecznych bombek, zwiedzanie ekspozycji , zakupienie ręcznie zdobionych bombek z imieniem – 09.01.2014 r.

Grudzień

 • Wystawienie dla rodziców dzieci z grupy V  „Jasełek” , wspólne kolędowanie,składanie sobie świąteczno-noworocznych życzeń - 20.12.2013 r
 • Przedszkolna wigilia , przedstawienie przez dzieci z grupy V historii narodzenia Pana Jezusa w formie „Jasełek” społeczności przedszkolnej , wspólne kolędowanie , składanie życzeń ,smakowanie wigilijnych potraw ; kultywowanie pięknej polskiej tradycji – 20.12.2013 r
 • Rozstrzygnięcie  między przedszkolnego konkursu plastycznego „Świąteczny stroik” organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids ;wzięło w nim udział troje dzieci z naszej placówki Maria Rubacha oraz rodzeństwo Julia i Antoni Moskal , którzy w kategorii rodzinnej zdobyli II miejsce : prace do wglądu w Galerii Dębickiej – 18.12.2013 r
 • Dzieci  z naszego przedszkola miały okazje spotkać się z panem Burmistrzem Pawłem Wolickim i dyrektorem MZO panem  Ireneuszem Kozakiem; zacni goście przybyli do nas z koszem słodyczy dzieci w podziękowaniu zaprezentowały krótki montaż słowno – muzyczny, były świąteczno- noworoczne życzenia i pamiątkowe zdjęcia – 10.12.2013 r.
 • Przekazanie darów z akcji organizowanej w  dniach ( 25.11.2013 – 06.12.2013) w naszym przedszkolu „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” podopiecznym z Domu Dziecka „Hanka”; wyrabianie w dzieciach empatii i umiejętności dzielenia się własnym dobrem z innymi – 09.12.2013 r.
 • Spotkanie z panią kucharką dzieci ; rozmowa na temat „Zdrowo jemy, bo zdrowo gotujemy” ;omówienie znaczenia w codziennym odżywianiu piramidy żywieniowej, rola witamin szczególnie w okresie jesienno-zimowym – 06.12.2013 r.
 • Jak co roku o tej porze przybył do grzecznych dzieci z przedszkola długo wyczekiwany gość-św. Mikołaj ; przywiózł On nie tylko prezenty dla wszystkich milusińskich ale także kino objazdowe z pięknym filmem pt.„Renifer przyjacielem Mikołaja” ; dzieci w podziękowaniu za prezenty i pamiątkowe zdjęcia zaprezentowały okolicznościowe piosenki i wiersze – 05.12.2013 r.

Listopad

 • W ostatnie dni listopada powróżyć sobie wypada; Andrzejkowa zabawa prowadzona przez  zespół z Bawilandii; poznanie tradycji wróżenia w andrzejkowy wieczór,pląsy i tańce przy muzyce – 29.11.2013 r.
 • R ozstrzygnięcie VII międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego Śmieciosztuka „Piękna nasza Polska cała”, organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 2, Nadleśnictwo Dębica oraz Galerię Sztuki MOK ; zdobyliśmy III miejsce za prac e”Molo w Sopocie” ( Kinga Gwóźdź, Milena Baranowska, Emilia Tyńska) oraz wyróżnienie – Karol Grabiec „Rowerem przez Polskę”  i Wiktoria Kopera „Morskie Oko” .Prace mozna ogladać w Galerii Sztuki MOK w Dębicy – 29.11.2013 r.
 • Prezentacja dla społeczności przedszkolnej programu artystycznego pt.„Jak przedszkolaki chronią przyrodę i dbają o własne zdrowie” wykonanego przez dzieci z zajęć teatralnych; poznanie różnorodnych form przekazu (teatrzyk sylwet , inscenizacje) – 28.11.2013 r.
 • Wyjazd dzieci z grupy II i V  do Teatru im.L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.”Calineczka malutka dziewczynka” poznanie gmachu budynku od środka (scena , widownia , kurtyna gong…), bezpośrednie zetknięcie się z aktorami , utrwalenie zasad zachowania się w miejscach użytecznej – 22.11.2013 r.
 • Zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy II  „Przedszkolak powie jak należy dbać o zdrowie” - 21.11.2013 r.
 • Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy I  zaprezentowanie przed rodzicami piosenek, wierszy oraz tańców ;złożenie przyrzeczenia na dzielnego przedszkolaka i  uroczyste pasowanie w blasku flesz – 20.11.2013 r.
 • Pani pielęgniarka odwiedziła nasze przedszkole, opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zdrowie i w jaki sposób zapobiegać infekcjom – 20.11.2013 r.
 • Wyjazd dzieci z grupy III i IV  do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt.”Historia Śnieżki” -13.11.2013 r.
 • Spotkanie z panem policjantem najmłodszych przedszkolaków ;poznanie zasad ruchu  drogowego, przymierzanie czapki policyjnej – 11.11.2013 r.
 • Pamiętamy o zmarłych ;wycieczka na Cmentarz Wojskowy grupy I i II – 04.11.2013 r.


Październik

 • policjaSpotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami policji ;oglądanie radiowozu, obserwowanie policjanta kierującego ruchem, rola opasek odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu – 14.10.2013
 • Spotkanie dzieci z absolwentka naszego przedszkola Olą Kazała-Mistrzynią Europy  Kadetów 2013 ; promowanie zdrowego stylu życia i uprawiania sportu wśród najmłodszych – 14.10.2013
 • Spotkanie dzieci z ratownikami medycznymi ; oglądanie wyposażenia karetki ratowniczej ;poznanie ważnych numerów alarmowych; przybliżenie dzieciom roli ratownika w społeczeństwie – 11.10.2013
 • Udział dzieci w spotkaniach teatralnych „Do odważnych świat należy” - 11.10.2013
 • Wyjazd dzieci z grupy  II i V  do gospodarstwa agroturystycznego „Brzozowe Ranczo” przybliżenie dzieciom warunków życia zwierząt domowych ;przypomnienie zasady ograniczonego zaufania wobec zwierząt, obcowanie z łonem jesiennej natury,przejażdżka konno, ognisko – 10.10.2013
 • Wycieczka dzieci z grupy III i IV  do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie - 10.10.2013
 • Spotkanie dzieci z pracownikami Straży Miejskiej ; pogadanka na temat „Bezpieczeństwo w domu ,przedszkolu i na ulicy – 07.10.2013

Wrzesień

 • Udział dzieci w teatrzyku pt.”Maciuś strażak” w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza – 27.09.2013
 • Udział  dzieci z grup III, IV i V w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” -20.09.2013
 • Witamy po wakacjach! Serdecznie witamy po słonecznych wakacjach.Zapraszamy wszystkie przedszkolaki do przedszkola już 2 września. Czekaja na Was klocki, lalki i ulubione misie. Zapraszamy!!!

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I -29.08.2013

ROK SZKOLNY 2012/13

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I

Wrzesień

 • Spotkanie z panią policjant „Bezpieczna droga do przedszkola”
 • Wycieczka do Stobiernej gr.IV i V   a także do Braciejowej gr.II i III
 • Rozpoczęcie co miesięcznych spotkań teatralnych

Październik

 • Rozpoczęcie cyklicznych spotkań integracyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 11
 • Udział dzieci w kolejnej akcji na rzecz Hospicjum Jana Pawła II w Dębicy  „Pola Nadziei”

Listopad

 • Przedszkolny konkurs fotograficzny dla dzieci z rodzicami „Moje miasto w obiektywie”
 • Uroczyste pasowanie na przedszkolaka połączone z wieczorem wróżb grupieI
 • Andrzejkowe spotkania połączone z zajęciami otwartymi dla rodziców

Grudzień

 • Spotkanie dzieci z Mikołajem ; pamiątkowe zdjęcia
 • Organizacja świątecznego kiermaszu dochodowego
 • Przedszkolna wigilijka ;”Jasełka ” w wykonaniu gr.IV i V
 • „Jasełka” dla dzieci ze Żłobka

Styczeń

 • Spotkanie z iluzjonistą
 • Zabawa karnawałowa połączona robieniem pamiątkowych zdjęć
 • Dzień Babci i Dziadka prezentacja programu artystycznego w wykonaniu poszczególnych grup

 • Udział dzieci w III edycji „Przeglądu Kolęd i  Pastorałek”

Luty

 • Wyjście z dziećmi do Domu Kultury „Śnieżka” na bajkę pt.”Pani z parasolem” w wykonaniu aktorów teatru „Winda”

Marzec

 • Wyjazd dzieci z grupy I i II do Muzeum Lalek w Pilźnie.
 • Udział dzieci z gr.V w „Olimpiadzie na Olimpie” w Szkole Podstawowej Nr9  – 06.03.2013r.
 • Spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 11 ; rozstrzygnięcie konkursu „przedszkolaki kochają zwierzaki – kociaki, szczeniaki i inne cudaki”  – 14.03.2013r.
 • Spotkanie ze strażakiem dzieci z gr.IV i V  – 25.03.2013r.
 • Wyjazd  dzieci z grupy IV i V do Teatru  „Maska ” w Rzeszowie na przedstawienie pt.”Szewc Kopytko i Kaczor kwak”  26.03.2013.

Kwiecień

 • Zorganizowanie między przedszkolnego konkursu  „Szlakiem polskich legend”  –       16.04. 2013r.
 • Spotkanie z panią pielęgniarka dzieci z gr.I  – 18.04.2013r.
 • Integracyjne spotkanie dzieci z grupy I w Stowarzyszeniu „Radość”  23.04.2013

Maj

 • Wyjście z dziećmi z grupy I do Remizy Strażackiej  – 09.05.2013r.
 • Wyjście z dziećmi z grupy  II i III do biblioteki na cykliczne spotkania  – 09.05.2013r.
 • Wycieczka do Szkoły Muzycznej dzieci z gr.V ; oglądanie spektaklu muzycznego – spotkanie w Krainie Dźwiękolandi „Krzyś szuka muzyki” – 08.05.2013r.
 • Udział dzieci z  gr.V w konkursie recytatorskim „Ulubione wiersze J. Tuwima” w Szkole Podstawowej Nr2 – 14.05.2013r.
 • Udział dzieci z gr.V w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkolaki Dębica 2013 – 16.05.2013r.
 • Wycieczka dzieci z gr.V do Biblioteki Miejskiej – 21.05.2013r.
 • Wspólny wyjazd dzieci z grupy IV i V wraz z rodzicami  z okazji Dnia Matki i Ojca do kina w Rzeszowie  na film  3D pt.”Tajemnica Zielonego Królestwa”  ; wspólny spacer po Rzeszowie , przyglądanie się nowoczesnej architekturze i porównywanie jej z  zabudową  w Dębicy –  24.05.2013
 • Spotkanie dzieci z grupy I wraz z rodzicami na uroczystym wieczorku „Kochamy Was”  zorganizowanym z okazji Dnia Matki i Ojca  – 29.05.2013

Czerwiec

 • Spotkanie dzieci z artystami scen na „Przedstawieniu cyrkowym”  z okazji Dnia Dziecka – 03.06.2013r.
 • „Rodzinny piknik” prezentacja dorobku artystycznego poszczególnych grup , wspólne zabawy – korzystanie z przejażdżki na kucykach . zjeżdżanie  z zamku dmuchanego, poczęstunek  –  12.06.2013r.

 • Często w bieżącej pracy lub przy organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych zwracamy się do rodziców z prośbą o pomoc.  Zawsze spotykamy się z pozytywną reakcją. Osoby te poświęcają swój czas, środki aby nieść radość naszym wychowankom.

  Tym wpisem chcemy Państwu jeszcze raz gorąco podziękować, niech uśmiech dzieci i nasza wdzięczność będą dla Państwa nagrodą .

  Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 Marta Laskowska

  Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, dzięki którym nasz Piknik Rodzinny 2013 mógł się odbyć, którzy swoim zaangażowaniem pomogli w jego organizacji, przekazali fanty na loterię, produkty spożywcze , ciasto oraz swoją osobą uświetnili naszą imprezę.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa, którzy pomogli nam w organizacji :

  Nasi Sponsorzy

  Pan Zbigniew Kaczor – Piekarnia Góra Motyczna

  Pan Mirosław Szostak – FHU „BOGAR”

  Pan Marek Ząbek - FH „ ZĄB- MIĘS”

  Pan Andrzej Barszcz – „ STEK –ROL” Sp. J.

  Pan Zbigniew Giża FHU „ ZIBI”

  Ogrodnicza Spółdzielnia Handlu i Przetwórstwa

  Nasi Rodzice Sponsorzy

  GRUPA I

  Anna i Maciej Babczak

  Sylwia i Maciej Bieszczad

  Dorota i Jerzy Czaja

  Marta i Damian Dziuk

  Agnieszka i Waldemar Kędra

  Joanna i Mirosława Kulig

  Agnieszka i Rafał Malinowscy

  Justyna i Jan Moskal

  Katarzyna i Mariusz Nalepa

  Joanna i Tomasz Pazdan

  Anna i Marek Stasiak

  Jadwiga i Łukasz Turek

  Magdalena Mróz

  GRUPA II

  Kamila i Paweł Konieczny

  Katarzyna i Łukasz Szczygieł

  Agnieszka i Kamil Szpara

  Magdalena i Darek Wicher

  Agnieszka i Adam Gawlik

  GRUPA III

  Małgorzata i Grzegorz Dyndor

  Agnieszka i Krzysztof Gąsior

  Lidia i Paweł Grabiec

  Patrycja i Marcin Kalita

  Anna i Marcin Kościńscy

  Ewelina i Piotr Łydo

  Paulina i Marcin Maziarka

  Jolanta i Seweryn Misa

  Katarzyna i Witold Potyrała

  Barbara i Daniel Rubach

  Katarzyna i Marcin Sidor

  Katarzyna i Tomasz Skrzypek

  Małgorzata i Roman Wanat

  Agnieszka i Marcin Wojtaszek

  GRUPA IV

  Małgorzata i Ryszard Bednarek

  Monika i Artur Gwóźdź

  Magdalena i Grzegorz Kiciak

  Barbara i Zbigniew Kluk

  Beata i Tomasz Kozioł

  Dorota i Andrzej Krupa

  Ewelina i Tomasz Kujawscy

  Dorota i Jerzy Moraniec

  Joanna Tomasz Pazdan

  Anna i Tomasz Sak

  Małgorzata Pęcak

  Jadwiga i Łukasz Turek

  Wioletta i Paweł Tyńska

  Anna i Jerzy Wlezień

  Ewelina i Mariusz Wójcik

  GRUPA V

  Katarzyna i Krzysztof Moździoch

  Anita i Marcin Adamczak

  Katarzyna i Grzegorz Grabowy

  Anna i Andrzej Kurc

  Mirosława i Grzegorz Ligęzka

  Agnieszka i Rafał Malinowscy

  Aneta i Krzysztof Maźniccy

  Anna Świstak

  Dorota i Juliusz Śliwińscy

  Wanda i Zdzisław Wojtynkiewicz

  Małgorzata Zagórsk

  Dziękujemy !


 • Wyjazd integracyjny dzieci z grupy III z rodzicami do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy ; udział w zajęciach w salce Małego Odkrywcy  „Zabawki  z okresu  prehistorycznego do współczesnych” , zwiedzanie  wystawy archeologicznej , oglądanie filmu  prezentującego historie grodu w Trzcinicy ; Prezentacja programu słowno – muzycznego z okazji Dnia Matki  i  Ojca  w plenerze   –  14.06.2013r.
 • Wycieczka  dzieci z grupy I do Muzeum Lalek w Pilźnie i  Zagrody u Wiedźmy w Lipinach ; oglądanie starej architektury , zabawek i sprzętu z dawnych lat ; zwiedzanie muzeum , oglądanie sali japońskiej , manipulowanie kukiełkami i pacynkami podczas  dowolnych zabaw teatralnych  – 17.06.2013r.                                                               Dzieci z grupy I wraz z nauczycielkami składają serdeczne podziękowanie sponsorom Firmie F.H.U.T.BACATRANS i Firmie Cateringowo – Gastronomicznej „Karczma Rzym” za dofinansowanie do wycieczki  (na pokrycie kosztów autokaru i ufundowanie biletów do Muzeum Lalek w Pilźnie)
 • Wycieczka dzieci z grupy II wraz z rodzicami do  Skansenu w Kolbuszowej  – 18.06.2013r.
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie dzieci sześcioletnich – 27.06.2013
 • Wszystkim  przedszkolakom i ich rodzicom życzymy spokojnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

ROK SZKOLNY 2011/12

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I  -30.08.2011

Wrzesień

 • Spotkanie z policjantem
 • Piknik pożegnanie lata   -29.09.2011
 • Rozpoczęcie co miesięcznych spotkań teatralnych

Październik

 • Udział w Akcji „Pola nadziei”  06.10.2011
 • Spotkania cykliczne integracyjne w Szkole Nr 11
 • Rozpoczęcie cyklicznych spotkań bibliotecznych Współpraca z Biblioteka Miejską
 • Wycieczka grupy IV i V do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Listopad

 • Zajęcia otwarte dla rodziców 27-31.11.2011
 • Udział w między przedszkolnym konkursie plastycznym „Postać z mojej ulubionej bajki”grupa V organizowanym przez Przedszkole Miejski Nr2 07.11.2011
 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie I  27.11.2011

Grudzień

 • Odwiedziny Mikołaja w przedszkolu 06.12.2011
 • Wyjazd dzieci z grupy IV i V do teatru „Maska” w Rzeszowie 13.12.2011
 • Świąteczny kiermasz
 • Udział dzieci z grupy V w II  edycji  konkursu plastycznego „Świąteczna bombka” w Przedszkolu Weldon Kieds
 • Zorganizowanie przedszkolnej Wigilii dla społeczności przedszkolnej i trójek grupowych
 • Wystawienie „Jasełek” przygotowanych przez dzieci z grupy V dla przedszkolaków i ich rodziców

Styczeń

 • Udział dzieci z grupy V w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 4  w Dębicy 12.01 2012
 • Pokaz „jasełek” dla podopiecznych „radości”  13.01.2012
 • Bal karnawałowy
 • Święto babci i dziadka” w przedszkolu

Luty

 • Kulig dzieci z grupy V I IV  w ośrodku DPS w Lubzinie 20.02.2012

Marzec

 • Udział dzieci w X Olimpiadzie na Olimpie”Dziewiątka Przedszkolakom” 07.03.2012
 • Konkurs plastyczny „Przedszkolak chwat z przyroda za pan brat”08.03.2012
 • Konkurs wokalny organizowany w Szkole Podstawowej Nr 11 udział dzieci z grupy V
 • Powitanie wiosny 21.03 .2012 korowód marszowy uliczkami osiedla

Kwiecień

 • Wyjazd dzieci z gr.IV i V do Teatru „Maska” w Rzeszowie
 • Zorganizowanie między przedszkolnego konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater” 19.04.2012
 • Udział dzieci z grupy IV w między przedszkolnym konkursie „Bezpieczny przedszkolak” organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr5  w Dębicy 26.04.2012

Maj

 • Dzień matki i Ojca w przedszkolu 25.05.2012
 • Wycieczka do „Śnieżki” spotkanie ze znanym pisarzem 13.05.2012
 • Wycieczka do Straży Pożarnej 08.05.2012

Czerwiec

 • Wyjście do Bawilandii  01.06.2012
 • Dzień dziecka w przedszkolu
 • Piknik na zakończenie przedszkola
 • Pożegnanie starszaków
 • Wycieczka dzieci z grupy IV i V do „Wioski Indiańskiej” w Zalasowej

Staramy się być samodzielni

Przedszkole nasze jest placówką 5 oddziałową, położoną w niewielkiej odległości od budynku żłobka. Posiadamy duży zagospodarowany ogród. Placówka wyróżnia się estetycznym wnętrzem, przestronnymi, funkcjonalnymi i dobrze wyposażonymi salami. Do dyspozycji dzieci mają nowoczesne i kolorowe łazienki. Zapewniamy pyszne i zdrowe 4 posiłki dziennie, uwzględniając wszystkie rodzaje diet. Nauczycielki w pracy z dziećmi wykorzystują tradycyjne i nowatorskie metody. Codziennie poprzez zabawę odkrywamy z dziećmi tajemnice świata, przyrody, rozwijamy ich zdolności, pomagamy zdobywać wiedzę i umiejętności, które będą potrzebne by sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie zdolności u dzieci organizując liczne zajęcia dodatkowe.

Przedszkole nasze dysponuje 125 miejscami. Dzieci przebywają w 5 oddziałach grupowych. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00- 16.30

W przedszkolu wcale nie jest nudno:

ROK SZKOLNY 2014/15

Styczeń


 • Z wizyta w szkole
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” w czwartek, tj. 08.01.2015roku po raz kolejny wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 na integracyjne spotkanie ,które ma przybliżyć im jak wygląda edukacja szkolna – czym ona różni się od przedszkolnej. Tym razem przedszkolacy uczestniczyli w zajęcia świetlicowych .Wykonały na nich wspólnie z nauczycielkami i starszymi koleżankami piękne laurki.Została im przybliżona informacja na temat sposobu spędzania czasu po zajęciach lekcyjnych a w oczekiwaniu na rodziców.Dzieci pełni wrażeń i samodzielnych przemyśleń wróciły do przedszkola.


 • Wesoły Odkrywca
 • Podczas kolejnego spotkania  (30.01.2015 r.) na warsztatach  prowadzonych przez panią Jadzię  z cyku „Wesoły Odkrywca”  dzieci realizowały temat – „Woda –  jej zaskakujące właściwości . Poprzez ciekawe doświadczenia sprawdzaliśmy co jest cięższe od wody a co lżejsze ; czy w wodzie są ładunki elektryczne , czy przewodzi ona prąd ;w jaki sposób rosliny pobierają wodę i  jak zachowuje się drewno w wodzie.


 • Spotkanie z pracownikami Wodociagów Dębickich
 • Dnia 29.01.2015 roku dzieci z  naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Wodociągów Dębickich , którzy przybyli by przybliżyć nam tematykę związaną z oczyszczaniem wody .Wspólnie omówiliśmy jak należy dbać i oszczędzać wodę. Pani Ula zapoznała dzieci  ze sposobem oczyszczania wody , uczuliła na przedmioty których nie należy wrzucać do kanalizacji, zaprezentowała doświadczenie pokazujące jak szybko wodę można zabrudzić a ile czasu i urządzeń potrzeba by ja oczyścić . Goście obdarowali przedszkolaków licznymi malowankami,ksiązeczkami i naklejkami. Za poświęcony czas , przekazana wiedzę i  prezenty bardzo dziękujemy.


 • Absolwenckie spotkania

 • Dzieci z naszego przedszkola (28.01.2015 r.) odwiedzili uczniowie Szkoły Muzycznej , okazja do spotkania było przybliżenie dzieciom muzyki . W rozumieniu tematu z rocznego planu pracy  „Granie i drganie – skąd się bierze dźwięk”  przedszkolakom pomogła nasza absolwentka pani  Klaudia Mruk organizując w naszej placówce muzyczne spotkanie, gdzie dzieci zetknęły się z utworami muzycznymi wykonywanymi na instrumentach znanych (skrzypce, flet, pianino) i tych które po raz pierwszy miały okazję zobaczyć i  wysłuchać  ich brzmienia (saksofon, ksylofon). W poranku muzycznym gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej; Marci Grych, Natalia Garduła, Julia i Marcel Piwowar,  Kinga Wójcik oraz Hubert Mruk pod kierunkiem Nauczycielek: pani Klaudii Mruk i pani Alicji Stasiowskiej- Piwowar. Prezentowane utwory bardzo sie wszystkim podobały -wykonawców nagradzaliśmy gromkimi brawami . Jednak najbardziej intrygował nas ksylofon ; chętni mogli nawet tworzyć na nim swoje wirtuozowskie melodie. Bardzo dziękujemy gościnny występ .


 • Kochamy Was
 • Dzieci z naszego przedszkola w minionym tygodniu gościły w swoich skromnych progach  najwspanialszych gości – kochanych Dziadków i Babcie. Spotkania te stały się okazją by zrobić dla Nich wspaniałą niespodziankę. Dzieci z poszczególnych grup z wielkim zaangażowaniem prezentowały przygotowany program słowno- muzyczny; znalazły sie tam liczne wiersze i inscenizacje o babci i dziadku  przeplatane śpiewem wesołych i śmiesznych piosenek mówiących o tym ze nasi dziadkowie też kiedyś byli mali  i mieli podobne upodobania jak dziś ich wnuczęta .Dla miłych gości dzieci przygotowały pokaż pięknych tańców  wśród których królował walc i taniec współczesny. Kulminacyjnym momentem spotkania było wręczanie przygotowanych niespodzianek – na twarzach malował się uśmiech  a serce przepełniała radość .Wszyscy wykonawcy na koniec otrzymali gromkie brawa. Gosci zaprosiliśmy na słodki poczęstunek  .Miłe chwile spędzone z kochanymi dziadkami zostały utrwalone w obiektywie -do tych chwil jeszcze nieraz powrócą i  dziadkowie i wnuczęta.


 • Bal w przedszkolu
 • Dzieci z naszego przedszkola w piątek, tj. 09.01.2015roku  bawiły się na balu karnawałowym . Naszym milusińskim do tańca przygrywała muzyka  a tańce ,plasy i konkursy prowadziły dwie czarownice ale te dobre .Jak na prawdziwy bal przystało pojawiły się księżniczki, rycerze , wojownicy ,piraci, czarownice i wiele innych postaci bajkowych. W trakcie zabawy uczyliśmy się prawdziwego, głośnego śmiechu czarownic, czarodziejskich zaklęć i zabawnych tańców.W przerwie miedzy zmaganiami tanecznymi były liczne konkursy z nagrodami; m.in.,wybór królowej i króla tańca,łowienie żabek wędkom… Te niezapomniane chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.


 • Z wizyta w szkole
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” w czwartek, tj. 08.01.2015roku po raz kolejny wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 na integracyjne spotkanie ,które ma przybliżyć im jak wygląda edukacja szkolna – czym ona różni się od przedszkolnej. Tym razem przedszkolacy uczestniczyli w zajęcia świetlicowych .Wykonały na nich wspólnie z nauczycielkami i starszymi koleżankami piękne laurki.Została im przybliżona informacja na temat sposobu spędzania czasu po zajęciach lekcyjnych a w oczekiwaniu na rodziców.Dzieci pełni wrażeń i samodzielnych przemyśleń wróciły do przedszkola.


Grudzień


 • Przedszkolna wigilia
 • W naszym przedszkolu tradycja stały się wigilijne spotkania (19.12.2014 r.), w których uczestniczą dzieci ,pani dyrektor wraz z całym personelem pedagogicznym i technicznym. Oprawę do tego szczególnego dnia przygotowała grupa „Jeżyki”, która zaprezentowała krótki montaż słowny wzbogacony licznymi kolędami i pastorałkami. Pani dyrektor złożyła wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Następnie każda grupa na swojej sali zasiadła do pięknie nakrytych stołów na których gościły wigilijne potrawy barszcz z czerwony z uszkami , ryba, kapusta z grzybami, kompot z suszu oraz makowiec. Wszystkim bardzo smakowały specjały przygotowane przez panie kucharki.


 • Warsztaty „Wesoły odkrywca”
 • Dnia 18.12.2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe „Wesoły odkrywca” pod hasłem „Dlaczego samoloty latają ?”. Celem takich warsztatów jest zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecięcej, a także rozwijanie wyobraźni. Zajęcia odbyły się pod opieką instruktora, gdzie dzieci poznały różne zjawiska fizyczne.  Dzieci obserwowały i samodzielnie wykonywały proste doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i chemii.  Poruszana tematyka tylko z pozoru okazała się trudna, prowadząca przedstawiła zagadnienia w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały dla poszczególnych grup wiekowych. Poznały właściwości powietrza, dowiedziały się co to jest ciśnienie. Przy pomocy prostej maszyny obserwowały jak powstają pioruny.Warsztaty dostarczyły przedszkolakom wiele radości i satysfakcji , wzbudziły w nich ciekawość i zachwyt..


 • I Ty możesz zostać Św. Mikołajem
 • W ramach akcji   „I TY możesz zostać św. Mikołajem”dzieci z grupy „Niedźwiadki” wybrały się z Mikołajkowa wizytą do Domu Dziecka „Hanka”. Zabrały ze sobą piękne paczki z artykułami papierniczymi , środkami czystości i słodycze, w przygotowanie których zaangażowali się rodzice. Naszym grupowym mikołajem była mama Oliwi, która samochodem dostarczyła nam prezenty na miejsce.Dzieci miały możliwość zwiedzenia Domu Dziecka ,wysłuchania krótkiej pogadanki ,która dla nich przygotowała pani Dyrektor placówki  a także bezpośredniego spotkania z podopiecznymi, którzy nas bardzo miło przyjęli i przygotowali dla nas słodkie smakołyki. Pani Dyrektor bardzo podziękowała dzieciom za ich piękny gest- umiejętność obdarowywania innych prezentami, przekazała nam życzenia świąteczne .My także zrewanżowaliśmy się kilkoma piosenkami świąteczno-mikołajkowymi Pełni niezapomnianych wrażeń i szczęśliwi ,że mogliśmy sprawić innym radość wróciliśmy do przedszkola , gdzie jeszcze długo dzieliliśmy się wrażeniami z odbytej wycieczki .WSZYSTKIM RODZICOM Z GRUPY „NIEDŹWIADKI”  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, jakim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi


 • Integracyjne spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 11
 • W czwartek 11.12.2014r dzieci z grupy Niedźwiadki” i Jeżyki”odwiedziły Szkołę Podstawowa Nr11  po raz kolejny w tym roku . Celem spotkania było oglądnięcie bajki pt.”Jaś i Małgosia” w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci uczęszczających do tej placówki do klas integracyjnych. Bajka i wykonanie bardzo podobało się przedszkolakom .Trud wykonawców nagrodzili gromkimi brawami .Pełni wrażeń wrócili do przedszkola, gdzie jeszce długo opowiadali o swoich kolegach wyglądających „inaczej”. Nasze małe serca przepełniła empatia.


 • Mikołaj w przedszkolu.
 • W piątek 05.12.2014r  jak co roku do naszego przedszkola zawitał orszak św. Mikołaja.  Do wszystkich grzecznych dzieci przywiózł On ze sobą wspaniałe prezenty. Czas oczekiwania na rozdanie podarunków dzieci miło spędziły z roztańczonymi śnieżynkami – były tańce, pląsy a także magiczna wyprawa do krainy Mikołaja.Tak szybko czas płynął ,że nawet nie spostrzegliśmy się jak do drzwi zapukał prawdziwy Mikołaj z siwa broda i wielkim koszem z prezentami. Były wspaniałe podarki , pamiątkowe zdjęcia i wielka radość z przybycia tak dostojnego gościa; którego znów zaprosiliśmy do siebie za rok  –  żegnając go słowami  ;”do widzenia do miłego zobaczenia”


Listopad


 • Rozstrzygnięcie konkursu”Kolorowe latawce”.
  Zabawa”Andrzejkowa
 • W  ostatnie dni listopada powróżyć sobie wypada , zgodnie z tym ludowym przesłaniem w piątek 28.11.2014 roku odbyły się  w naszej placówce „Andrzejki” dla wszystkich przedszkolaków, połączone z rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu  „Kolorowe latawce”. Wspaniała muzyka , która przygrywała dzieciom do tańca przerywana była licznymi konkursami i wróżbami andrzejkowymi.Był również słodki poczęstunek – punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród uczestnikom konkursu .Zgodnie z regulaminem to rodzice głosowali i dzięki ich głosom wyłoniono zwyciężców  – I miejsce przypadło Julii Majkowskiej; II miejsce – Xawier Prajsner zaś III miejsce – Aleksandra Siwiak. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia . Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił; zwycięzcom serdecznie gratulujemy. • W Kopalni Soli w Bochni
 • Dzieci z grupy „Niedźwiadki” i „Jeżyki” także w środę 26.11.2014 roku wybrały się na wycieczkę – zabawę „Andrzejkowa” ze Skarbnikiem do Bochni. W kopalni czekały na nas panie przewodniczki ubrane w stroje górnicze, które powitały nas górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”. Podzieleni na kilku osobowe grupy pod kierunkiem doświadczonych operatorów windy zjeżdżaliśmy na dól skąd górnicze wagoniki zawiozły nas pod kaplicę. Dalsza trasę pokonaliśmy pieszo stosując się do poleceń , po drodze obserwowaliśmy piękne rzeźby. W  podziemiach czekał na nas ciepły poczęstunek i panie animatorki, które przeniosły nas w magiczny świat andrzejkowych wróżb.Było lanie wosku , rzut pieniążkiem , wróżba bucikiem a także kim zostaniesz w przyszłości. Na koniec na sali balowej odbyły się tańce , przy dźwiękach znanych przebojów bawiliśmy się doskonale. Za wzorowa zabawę otrzymaliśmy upominki – piękne wyroby solne. Pełni pozytywnych i niezapomnianych  wrażeń wróciliśmy do przedszkola • „Biedronki „na lotnisku
 • W środę 26.11.2014 roku grupa „Biedronek” wybrała sie na wycieczkę na  lotnisko Rzeszów- Jasionka. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujacych w Nowym terminalu Pasażerskim, obserwacja odprawy bagażu i kontroli bezpieczeństwa.Ponadto przedszkolaki obserwowały start oraz obsługę samoalotu. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było wejście na  teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej pracujacej na lotnisku i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Biedronki zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola. • Pasowanie na przedszkolaka
 • W dniach 25-26.11.2014 roku w naszym przedszkolu w grupie I i III odbyło się  uroczyste pasowanie na Przedszkolaka.Dzieci przygotowały programy artystyczne , w których pochwaliły się dotychczas zdobytymi umiejętnościami. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała milusińskich na prawdziwych przedszkolaków. Po ceremonii pasowania dzieci nagrodzono medalami i dyplomami.Były również pamiątkowe zdjęcia a później zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. • Laureaci konkursu plastycznego
 • W środę 19.11.2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie IX konkursu plastycznego „Śmieciosztuka” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr2 – Integracyjne w Dębicy, Nadleśnictwo Dębica oraz Galerię MOK w Dębicy Z naszego przedszkola w konkursie brały udział dzieci z grupy „Niedźwiadki”‚ – Inga Bieszczad -otrzymała wyróżnienie i Antoni Moskal , który zdobył II miejsce .Nagrodzone prace można podziwiać w Galerii”Raj”. Dzieciom za udział dziękujemy i serdecznie gratulujemy pierwszych sukcesów.


 • Warsztaty „Wesoły odkrywca”
 • Dnia 19.11.2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe „Wesoły odkrywca” pod hasłem „Dlaczego samoloty latają ?”. Celem takich warsztatów jest zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecięcej, a także rozwijanie wyobraźni. Zajęcia odbyły się pod opieką instruktora, gdzie dzieci poznały różne zjawiska fizyczne.  Dzieci obserwowały i samodzielnie wykonywały proste doświadczenia. Poznały właściwości powietrza, dowiedziały się co to jest ciśnienie. Przy pomocy prostej maszyny obserwowały jak powstają pioruny.Warsztaty dostarczyły przedszkolakom wiele radości i satysfakcji.


 • Policjant w przedszkolu
 • W  czwartek 06.11.2014 roku dzieci w naszym przedszkolu odwiedzili panowie policjanci. celem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola. Przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła.Utrwaliliśmy wspólnie poprawność zachowań podczas przechodzenia przez ulicę, przypomnieliśmy  sobie także ważne numery alarmowe. Na koniec chętne dzieci miały okazje przymierzyć policyjną czapkę , niektórzy nawet złożyli obietnicę , że jak dorosną to zostaną policjantami.

 • Przedszkolaki na Cmentarzu Wojskowym
 • W pierwsze dni listopada jak co roku dzieci z naszego przedszkola  wybrały się na Cmentarz Wojskowy przy ul. Cmentarnej. Zapalały znicze , składały wiązanki z chryzantem na grobach żołnierzy poległych podczas II wojny światowej – poznając w ten sposób namiastkę polskiej historii. Z wielkim skupieniem i w chwili ciszy wysłuchały informacji przekazywanych przez nauczycielki, wpatrując swój bystry wzrok w symbole narodowe ;wbite w groby flagi Polski  oraz orzeł umieszczony na bramie.  Swoją postawą i pamięcią oddały hołd tym co polegli za wolność naszej Ojczyzny – dziękujemy i pamiętamy o ich bohaterstwie.

Październik


 • Starszki z wizytą w szkole
 • W czwartek 30.10.2014 roku dzieci z  grupy „Jeżyki” udały się Szkoły Podstawowej Nr 11 na cykl spotkań o bezpieczeństwie pod hasłem „Przedszkole zabawy kraina, gdzie autem sie kończy a lalką zaczyna”. Dzieci brały udział w zabawach i grach sportowych na sali gimnastycznej. Była bardzo miła atmosfera  a dzieci wróciły do przedszkola pełne pozytywnych emocji i wrażeń . • Eksperementarium
 • W środę 29.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola z grupy III, IV i V wybrały się na wystawę interaktywną do Galerii Dębickiej. Uczestniczyli tam w zajęciach prowadzonych przez animatorów, którzy w ciekawy sposób wprowadzali dzieci w świat fizyki i chemii . W Eksperymentarium – mobilnym centrum nauki kazde dziecko mogło samodzielnie sprawdzić działanie sił fizycznych, poznać szereg doświadczeń chemicznych i zobaczyć jak wygląda nauka w praktyce. • W bibliotece
 • Dzieci  z grupy III, IV i V  wybrały się  w piątek i w poniedziałek , tj. 27.10.2014 na wycieczkę do Biblioteki „Snieżka” na spotkanie zorganizowane przez panie bibliotekarki a dotyczące naszego rocznego planu –  „Jestem małym odkrywcą… .”  Panie na początku zapoznały nas z kilkoma bardzo ciekawymi pozycjami książkowymi dotyczącymi odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania ; m.in. dlaczego drzewa mają liście, dlaczego samoloty latają i mają skrzydła , dlaczego statki pływają .Z książek zaczerpnęliśmy kompedium wiedzy ale zgodnie z duchem odkrywcy chcieliśmy też empirycznie wiele rzeczy poznać i się udało .Pani zaprosiła nas do „mini laboratorium”- była zabawa z balonami ,mydlane bańki itp.  _ Znamy przepis jak je otrzymać, wiem y  na czym polega przyciąganie ziemskie… . Na koniec pani zdradziła nam swoją tajemnicę – zapytana skąd Ona to wszystko wie odpowiedziała cytatem „Świat jest wielki a po drodze pytań tyle ,odpowiedzi poszukaj na kartkach książek”  ; tym samym zachęciła nas byśmy chętnie i często korzystali z książek tych które mamy w domu i tych które są w bibliotece. Przedszkolaki bardzo dziękują za poświęcony nam czas. • Przed pierwszym dzwonkiem
 • W piątek 24.10.2014 roku dzieci z grupy IV – niedźwiadki wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 9 by  uczestniczyć w cyklu zajęć  mającym na celu przełamanie strachu przed pójściem do pierwszej klasy . Już na samym początku okazało się ,że ta wielka szkoła nie jest nam do końca taka obca – gdyż niektórzy z nas mają tu starsze rodzeństwo a niektórzy przychodzą tu na treningi piłkarskie.  W drzwiach powitała nas szkolna pani pedagog, która raz em z nami uczestniczyła w pierwszej wędrówce pod klasę nr 44 , gdzie czekała  pani Barbara Socha. Zostaliśmy zaproszeni do klasy i usiedliśmy w prawdziwych ławkach , by uczestniczyć razem ze starszymi kolegami w lekcji „Cztery pory roku” .Najbardziej podobała nam się praca przy tablicy interaktywnej stawiane nam polecenia rozwiązywaliśmy bardzo sprytnie i z dużym zaangażowaniem. Za co na koniec otrzymaliśmy ustna pochwałę od pani dyrektor oraz nagrody wręczone przez absolwentów naszego przedszkola .Było bardzo ciekawie ,czas szybko minął – chętnie w grudniu wrócimy na kolejne spotkanie w szkolne progi. • Wesoły odkrywca
 • W czwartek 23.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Jadzia i zaprosiła każdą grupę z osobna do swojego czarodziejskiego laboratorium, gdzie wspólnie bawiliśmy się kolorami. Przy pomocy menzurek, wody przelewek i pipet wspólnie z panią dokonywaliśmy niesamowitych odkryć ; z roztworu wody z mydłem czy z proszkiem do prania dodając płynu fioletowego umieliśmy otrzymać  barwę zieloną , czerwoną bądź niebieską . Z przejęciem godnym odkrywcy pomagaliśmy pani w przeprowadzaniu różnych doświadczeń – wykazaliśmy się też nie lada wiedzą ; co to są barwy podstawowe, jak otrzymujemy kolory pochodne… . Dowiedzieliśmy  się również, po co w kuchni potrzebny jest płyn do naczyń – zobaczyliśmy praktyczne jego zastosowanie do usuwania kolorów, A na koniec uczestniczyliśmy w „‚wybuchu wulkanu ” To były bardzo ciekawe zajęcia , w których zgodnie z założeniami rocznego planu „Jestem małym odkrywca poznaję świat” będziemy jeszcze kilkakrotnie uczestniczyć. A może ktoś z nas naprawdę zostanie odkrywcą – któż wie. • Straż Miejska  w przedszkolu
 • W środę 15.10.2014 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedzili  Strażnicy Miejscy . Goście opowiedzieli dzieciom jak nalezy bezpiecznie zachowywać się w domu , przedszkolu i na ulicy. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowy numer Straży Miejskiej. Dzieciom została zwrócona baczna uwaga na konieczność noszenia odblasków po zmroku – w tym też celu mali przedszkolacy zostali obdarowani opaskami odblaskowymi i bryloczkami. Mieliśmy również możliwość oglądnięcia z bliska wozu patrolowego i posłuchania ryku syreny alarmowej .Za poświęcony czas i przekazana wiedzę przedszkolaki bardzo dziękują .W piątek 10 .10.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę autokarem do Muzeum Gliniarstwa w Medyni Głogowskiej. Na początku zwiedziliśmy dawną  zagrodę –  zobaczyliśmy jak mieszkali nasi praprzodkowie , jakiego sprzętu używali. Następnie z panem przewodnikiem poznaliśmy tajniki wyrobów z gliny – obejrzelismy piece , w których wypalane są arydzieła z gliny , dowiedzieliśmy się skąd   pochodzie glina i jak się ją wydobywa. Opowieści słuchalismy z zapartym tchem .Zobaczyliśmy z bliska jak panowie garncarze na kole garncarskim z gliny wykonuja piękne arcydzieła  , które mogliśmy podziwiać zwiedzając sklepik z pamiatkami. Ale najciekawsza dla nas przedszkolaków była lekcja  garncarska na początku z gliny przy stolikach lepiliśmy samodzielnie było to ciekawe doświadczenie. Jednak gdy panowie zaprosili nas do prostej ale jakże czarodziejskiej maszyny garncarskiej byliśmy początkowo onieśmieleni czy podołamy a następnie bardzo dumni że potrafiliśmy pod czujnym okiem fachowców stworzyć takie arcydzieła , które można podziwiać w naszym przedszkolu. Panom garncarzom serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ciekawej lekcji historii . Pełni nie zapomnianych przeżyć  wróciliśmy do przedszkola .


W dniu 06 .10.2014 roku dzieci z grupy II -Biedronki udały sie na wycieczke do Nadlesnictwa w Brzeźnicy. Przewodnikiem naszej eskapady była pani leśnik Janina Staroń.Przedszkolaki zwiedziły Izbe Przyrodniczą gdzie zobaczyły wypchane zwierzęta,które zamieszkują nasze lasy . Następnie zwiedziły las – „patrząc, słuchając, dotykając” . Dzieci ogladały różne okazy przyrodnicze ( korę drzew, owady, rosliny). Kazdy starał sie zapamietac jak najwięcej „leśnych” dźwięków. dzieci dowiedziały sie także jak pielęgnuje się sadzonkę aby urosła  i jak długo rośnie las. na koniec przedszkolaki zjadły pyszną upieczoną kiełbaskę i zmęczone ale w świetnych humorach wróciły do przedszkola


W piątek 03 .10.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie ulic, gdzie czekał na nas patrol policyjny. Panowie policjanci na początku przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Omówilismy wspólnie zagrożenia z jakimi dzieci moga się spotkać podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzieliśmy się również dlaczego  ten patrol policyjny ma białe czapki –  to są policjanci z wydziału drogowego.     A następnie pod czujnym okiem policjantów  pokonywaliśmy kilkakrotnie przejscie dla pieszych przestrzegając zasady – najpierw popatrz w lewo, wprawo i jeszcze raz w lewo .Za poprawnie zdany praktycznie egzamin panowie policjanci nagrodzili nas pokazem syreny dźwiękowej . Panom policjantom z dębickiej drogówki dziękujemy za  praktyczna lekcje przechodzenia przez ulicę .


Aby utrwalić wiedzę o jesiennych owocach i warzywach dzieci w dniu 02.10.2014 roku udały sie do sklepu warzywnego.Z dużym zainteresowaniem ogladały zgromadzone tam warzywa i owoce , zachwycały się różnorodnością ich kształtów, kolorów i odmian. Pan sprzedawca pokazał dzieciom mniej znane owoce i warzywa. Przedszkolaki dziękują za  miłe przyjęcie w sklepie.


Wrzesień


W środę  17 .09.2014 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę autokarem do Nadleśnictwa Brzeźnica . Na miejscu czekała na przedszkolaków pani leśniczy, która na początek zabrała nas na ścieżkę edukacyjno-zdrowotną , gdzie mogliśmy z bliska obserwować przyrodę , nasłuchiwać jej odgłosy. Poznaliśmy warstwową budowę lasu , dowiedzieliśmy się do czego jest potrzebne drewno , rozpoznawaliśmy znane gatunki drzew liściastych i iglastych. Następnie powróciliśmy w pobliże leśniczówki by móc obserwować małe okazy drzew – byliśmy w” leśnym przedszkolu” jakie było nasze zdziwienie gdy patrzyliśmy jak powoli rosną jodełki ;dwuletnie drzewka są ledwo widoczne . Mieliśmy również możliwość zwiedzenia izby przyrodniczej – były tam ciekawe okazy zwierząt; narzędzia ,którymi pracowano dawnej a także plansze przedstawiające przyczyny powstawania pożaru w lesie. Po wyczerpującej wycieczce  czekała na nas upieczona kiełbaska i ziemniaczki – wszystko bardzo smaczne . Pełni pozytywnej energii i miłych wrażeń powróciliśmy do przedszkola.

Po wakacyjnej przerwie  wszystkie przedszkolaki  wróciły do przedszkola , niektóre po raz pierwszy musiały zmierzyć się  z ważnym wyzwaniem  –  zostaję w placówce bez rodziców. Inne dzieci powróciły po raz kolejny – zastały po wakacjach nową salę bo są już o rok starsze. Na wszystkie dzieci czekały lalki, misie, samochody i panie wychowawczynie , które uśmiechem witały dzielnych przedszkolaków . W nowym roku szkolnym życzymy dzieciom samych pogodnych dni, wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.


ROK SZKOLNY 2013/14

Sierpień

W ostatni piątek  sierpnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców z nauczycielkami grupowymi  oraz panią dyrektor. Dzieci miały możliwość zapoznania się z salą , wspólniej integracji podczas zabaw indywidualnych i zespołowych. Rodzicom zaś zostały przekazane najważniejsze informacje dotyczące pobytu ich pociech w przedszkolu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełni radości i pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do domu by naładować akumulatory przed nadchodzącym szybkimi krokami wrześniem.


Czerwiec

W ostatnich dniach czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci z grup IV i V. Zebranych gości powitała pani Dyrektor, dziękując za wspólnie spędzone lata w przedszkolu a także rodzicom za miłą współpracę. Po przemówieniu scena należała już do dzieci, które zaprezentowały wspaniały program artystyczny. W swój występ włożyły bardzo wiele pracy co zgromadzeni rodzice wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami. Po części artystycznej pani Dyrektor  podziękowała naszym absolwentom za przepiękny występ i każdemu wręczyła dyplom ukończenia przedszkola oraz drobne upominki.

Ze łzami w oczach, ale też z uśmiechem na twarzy pożegnaliśmy najstarsze grupy w przedszkolu życząc im miłych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

We wtorek 17 czerwca przedszkolaki wybrały się na stadion sportowy ZSZ nr 1. Czekała tam na nas pani Agnieszka Ścisłoska – nauczycielka wychowania fizycznego.Pokazała dzieciom boisko do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, równoważnię oraz bieżnię. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w biegach i skoku w dal. Następnie zasiadły na trybunach, gdzie pokazały jak kibicują prawdziwe przedszkolaki. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za miłe przyjęcie dzieci oraz pani Bożenie Zielińskiej dyrektor ZSZ nr 1 za umożliwienie zwiedzania stadionu

18 czerwca w DK „Kosmos”  odbyło się uroczyste przekazanie przez burmistrza Pawła Wolickiego wyprawek szkolnych w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miejski „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas uroczystości na scenie dzieci odbierały plecaki, w których znajdowały się kubeczek oraz kilka drobiazgów zapewniających bezpieczeństwo na drodze m.in. kamizelki odblaskowe . Po uroczystym wręczeniu dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego spektaklu dotyczącego bezpieczeństwa oraz wziąć udział w grach i konkursach.

Rodzinny Piknik

Dnia 11 czerwca w ogrodzie naszego przedszkola odbył się piknik rodzinny. Wspólną zabawę rozpoczęły występy dzieci z gr. III i IV. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Był dmuchany zamek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trampolina, malowanie twarzy, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Przygotowano również wiele smakołyków, m.in. bigos, zapiekanki, ciasta upieczone przez rodziców itp. Dzieci i rodzice mogli bawić się wspólnie z wodzirejem, który nie szczędził dobrej muzyki przez cały czas trwania pikniku.

Często w bieżącej pracy lub przy organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych zwracamy się do rodziców z prośbą o pomoc.
Zawsze spotykamy się z pozytywną reakcją.
Tym wpisem chcemy Państwu jeszcze raz gorąco podziękować, za wszelką pomoc okazaną nam w mijającym roku szkolnym

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, dzięki którym nasz Piknik Rodzinny 2014 mógł się odbyć, którzy swoim zaangażowaniem pomogli w jego organizacji, przekazali fanty na loterię, produkty spożywcze , ciasto oraz swoją osobą uświetnili naszą imprezę.
Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa, którzy  pomogli   nam  w  organizacji :
Nasi Sponsorzy
Pan Zbigniew Kaczor – Piekarnia Góra Motyczna
Pan Mirosław Szostak – FHU  „BOGAR”
Pan Andrzej Barszcz – „ STEK –ROL” Sp. J.
Pan Zbigniew Giża FHU „ ZIBI”
Ogrodnicza Spółdzielnia Handlu i Przetwórstwa
Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń „Tabor” M. Dybowski, s.j.
Zakład Cukierniczy S.C.J.I.E.Wiktor Dębica
Nasi Rodzice Sponsorzy
GRUPA I
Marta i Łukasz Boczkowscy
Barbara i Paweł Dygdoń
Marta i Damian Dziuk
Magdalena i Tomasz Golba
Katarzyna i Tomasz Grych
Monika i Artur Gwóźdź
Dominika i Jacek Krzystyniak
Agnieszka i Rafał Malinowscy
Aneta i Krzysztof Maźniccy
Justyna i Jan Moskal
Anna i Andrzej Mróz
Joanna i Krzysztof Niezgoda
Monika i    Paweł  Nykiel
Magdalena i Jordan Siwak
Monika i Mariusz Uriasz
GRUPA II
Anna i Maciej  Babczak
Anna i Marian Michałek
Agnieszka i Rafał Malinowscy

GRUPA III
Magdalena i Dariusz  Wicher
GRUPA IV
Małgorzata i Grzegorz  Dyndor
Patrycja i Marcin Kalita
Ewelina i Piotr Łydo
Jolanta i Seweryn Misa
Anna  i   Mariusz Tworek
Bernadetta   i Rafał Żurawscy
Małgorzata Małochleb
Katarzyna  i Witold Potyrała
Barbara i Daniel Rubach

GRUPA V
Magdalena i Grzegorz  Kiciak
Barbara i Zbigniew Kluk
Ewelina i Mariusz Wójcik

Dziękujemy


W środę 11.06.2014 najmłodsze przedszkolaki udały sie na wycieczkę do Schroniska Szkolno- Wychowawczego w Głobikowej. Poznały tam uroki pięknej okolicy, poszerzyły swoje wiadomosci o dinozaurach . Rozkoszując się świeżym powietrzem bawiły się w gry i zabawy plenerowe a następnie z wielkim apetytem pałaszowały upieczone na grillu kiełbaski. Krasnale wróciły do przedszkola w doskonałych humorach.

 • W krakowskim ZOO

  Dnia 05.06.2014 dzieci z grupy III i IV  wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO, gdzie po wyglądzie  rozpoznawały egzotyczne zwierzęta. Rodzice pomagali swoim pociechom pozyskać jak najwięcej informacji zawartych – odczytując skąd pochodzą i czym się odżywiają . W malym ZOO dzieci możliwość karmienia żółwi, królików, kucyków i świnek morskich. Były to niezapomniane chwile , które zostały uwiecznione na fotografiach.
 • Najpiękniejsze kwiaty dla Mamy i Taty

  Dnia 04.06.2014 dzieci z grupy I wyraziły miłość , wdzięczność i przywiązanie dla rodziców poprzez występ z okazji Dnia mamy i Taty. Krasnale prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, które dostarczyły rodzicom nie tylko wzruszeń ale i wiele radości. Mali artyści zastali nagrodzeni gromkimi brawami i całusami. W zamian rodzice zostali obdarowani medalami „Super Mama” , „Super Tata”. Po części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
 • Mobilne Planetarium w przedszkolu
 • Dzieci z naszego przedszkola z okazji Dnia Dziecka odwiedziło Mobilne Planetarium , dzieki któremu mozliwa jest prezentacja zjawisk niewidocznych gołym okiem. Była to dla dzieci rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy o zjawiskach astronomicznych. Dzięki ogromnej nadmuchiwanej kopule, w której panował niepowtarzalny klimat przygotowany do projekcji multimedialnej przedszkolaki w jednej chwili przeniosły się w świat zagadek , kosmosu. Dowiedziały się i zobaczyły jak  powstawał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny , obserwowały także ruch planet. Obejrzały również film w 3D o dinozaurach – dawnych mieszkańcach świata.
  Z ogromnym zainteresowaniem dzieci oglądały pokaz i z pewnością wiele się nauczyły . Nowe doświadczenie pozostawiło  niezapomniane wrażenie będące  jednoczesnie wspaniałym wprowadzeniem do świata kosmosu

Maj

 • Rodzinna wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

  Dzieci z grupy II i V wraz z rodzicami we wtorek 27.05.2014 wybrały się na rodzinną wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Podzieleni na grupy uczestniczyliśmy w różnych formach zajęć : zwiedzaliśmy zagrodę Lasowiaków – najmłodsi uczestnicy wycieczki, uczestniczyliśmy w zajęciu malowany konik zaś nasi rodzice poznawali zagrody Rzeszowiaków i Lasowiaków. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o tym jak żyli , mieszkali czym się zajmowali nasi pra- pradziadkowie . Dzieci z zaciekawieniem oglądały stare zabawki a nawet miały okazje niektórymi  z nich się pobawić Po skończonej lekcji „historii”  wszyscy wróciliśmy na polankę gdzie pyszną kiełbaskę przygotowały nam nasze panie woźne , wspólny poczęstunek na łonie natury to wspaniała rzecz. Pod bacznym okiem rodziców i pań wychowawczyń rozkoszowaliśmy się zabawami na świeżym powietrzu. Ale nie zapomnieliśmy o najważniejszym , iż ten wspólny wyjazd to niespodzianka dla naszych rodziców z okazji ich święta pełni przejęcia wręczyliśmy przygotowane upominki zaśpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy wierszowane życzenia – „zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia…”. Pełni wrażeń w doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola.

 • Pomagamy Jagodzie

  Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedza , ze pomoc czasem niewiele kosztuje. We współpracy ze Stowarzyszeniem razem Zdziałamy Więcej oraz dziecmi z innych grup pilnie zbierają plastikowe nakrętki aby pomóc niepełnosprawnej Jagódce Szymaszek .  Dla niej też krasnalki ułożyły kolorowe serduszko.
 • Przedszkolaki na scenie w „Śnieżce”

  Dnia 20.05.2014 dzieci z grupy III i IV wzięły udział w IX „Przeglądzie dorobku Artystycznego Przedszkoli” zorganizowanym przez Dom Kultury „Śnieżka” . Nasi przedszkolacy wystąpili w inscenizacji muzycznej „W sklepie z zabawkami’ . Przebrane w piękne kolorowe stroje z dumą prezentowały swe umiejętności taneczne  zgromadzonej widowni . Za wspaniały występ otrzymały gromkie brawa  i nagrody. Takie przeżycia na długo pozostaną w sercach i pamięci małych artystów. Za dostarczone niezapomniane wrażenia dziękujemy dzieciom i paniom ,które je przygotowywały.

 • Bawimy się z rodzicami

  Dzieci z grupy II w piątek 09.05. 2014 r gościły w przedszkolu swoich rodziców – okazją do spotkania było zajęcie otwarte na temat „zabawy przeciw agresji”. Na początku zaprezentowaliśmy rodzicom program artystyczny, w którym pokazaliśmy jak należy dbać o swoje zdrowie  i higienę pt. „Co robić by nie było brudasów” . Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach przeciw agresji „Gorące krzesełko” „Słuchaj uważnie” .Na koniec zaprezentowaliśmy rodzicom taniec z gazetami do utworu Straussa. Rodzice mieli okazje wysłuchać prelekcji „Agresja w przedszkolu”


 • Wizyta Straży Pożarnej w przedszkolu

  W dniu 09 .05.2014 r przybyli do naszego przedszkola Strażacy . Zaraz po śniadaniu na ogród przedszkolny zajechał wóz strażacki a w nim nasi dzielni strażacy. Dzieci miały okazje oglądnąć z bliska wyposażenie wozu strażackiego. Najodważniejsi zakładali hełmy , przymierzali kamizelki ratunkowe , przechodzili przez samochód i uczestniczyli w „prawdziwej akcji strażackiej ” rozwijali wąż strażacki  by później móc podziwiać jak z niego leje się fontanna wody. Strażacy krótko opowiedzieli nam o swojej pracy , o akcjach do których wyjeżdżają  po odebraniu zgłoszenia alarmowego pod nr 998 . Za poświęcony nam czas , przekazaną wiedzę dzieci udekorowały strażaków  pięknymi kolorowymi muchami i wręczyły im medale „strażak na medal”. Bardzo dziękujemy strażakom za przybycie a w pracy życzymy samych sukcesów .


Kwiecień

 • Krasnalki robia owocowa sałatkę

  W dniu 2.8.04.2014 r na zajęciach przedszkolaki przygotowywały  pyszną sałatkę owocową , dowiedziały się również o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu. Do krojenia sałatki maluchy przystapiły z niezwykłym zapałem i radościa. Po skończonej pracy dzieciaki z apetytem zjadały porcje sałatki samodzielnie przygotowanej.

 • Ciasteczka z masy solnej

  Najmłodsze przedszkolaki postanowiły zrobić coś pysznego dla swoich zabawek: lalek i misiów. Z masy solnej wycinały za pomocą foremek ciasteczka, które po wysuszeniu malowały  kolorowymi farbami.
 • Z wizytą w przedszkolnej kuchni

  Dzieci z grupy I w poszukiwaniu na pytanie „Czy od jedzenia zależy nasze zdrowie” zawitały  do przedszkolnej kuchni. Pani Ela opowiedziała dzieciom jak wiele witamin kryje się w owocach i warzywach dlaczego wartojeść biały serek. Zwróciła uwage na odpowiedni dobór diety dla dzieci. Przedszkolaki mały okazję zobaczyc wyposażenie kuchni, rozpoznawały i nazywały urządzenia i akcesoria potrzebne paniom kucharkom do przygotowywania pysznych i zdrowych posiłków.

 • Rozstrzygniecie konkursu rodzinnego „Pojazdy”

  W środę 16.04.2014 r. dzieci  z zespołów teatralnych  przygotowały krótkie inscenizacje na Dzień Czyściocha  ,były to m.in. „Jaś i Małgosia” , „Gucio i Maja” , „Czyścioszek” a także „Kopciuszek”   , w których przypomniały swoim kolegom co należy robić aby być zdrowym. Okolicznościowa scenografie wykonały nauczycielki opiekujące się zespołami teatralnymi  Bożena Sroka i Renata Kliś . Po części artystycznej nastąpił wyczekiwany moment przez dzieci – rozstrzygnięcie konkursu „Pojazdy” wykonane z udziałem rodziców  z surowców wtornych.Prace wszystkie były bardzo ładne , zachwycały pomysłowością i estetyka wykonania . Uczestnicy konkursu z rak pani dyrektor otrzymali wspaniałe nagrody.
 • Przedszkolaki w  Multikinie

  W piątek  11.04.2014 r. dzieci z grupy II i V wybrały się na wycieczkę do rzeszowskiego Multikina na seans starych bajek , były wśród nich dobrze dzieciom znane „”Bolek i Lolek” , „Reksio” , „W krainie deszczowców” a także i takie których milusińscy nie znali „Kudłatek” i  „Mała myszka”. Po obejrzeniu pięknych i humorystycznych bajek wybraliśmy się pod kierunkiem przewodnika zwiedzać kabinę projekcyjną , poznaliśmy liczne tajniki – było tajemniczo i  bardzo ciekawie .W nagrodę za wzorowe zachowanie zostaliśmy poczęstowani popcornem , którego sposób przygotowania obserwowaliśmy z zapartym tchem. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do przedszkola na smaczny obiad.
 • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

  10.04.2014 r. w Przedszkolu Miejskim Nr9 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W zdrowym ciele , zdrowy duch” . Wsród zaproszonych gości byli Dyrektorzy dębickich przedszkoli na czele z dyrektorem MZO – panem Ireneuszem Kozakiem. W treść konkursu wprowadziła gości i uczestników pięknie przygotowana  dekoracja , tematycznie nawiązujaca do hasła promującego ruch i zdrowie. Dzieci  z zespołu teatralnego pod kierunkiem pani R. Klis przygotowały krótkie inscenizacje pt. „Jaś i Małgosia”  oraz „Kopciuszek” , w których to przedstawiły jak ważne jest zdrowe  odżywianie i zdrowy tryb życia. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki : Lena Uriasz -„W zdrowym ciele zdrowy duch” i Wiktoria Tworek – „Rap o zdrowiu”  . Jurii było zachwycone poziomem  prezentowanym przez uczestników konkursu oraz doborem repertuaru .Wszystkie dzieci biorące udział w zmaganiach zostały obdarowane nagrodami wręczanymi przez panią dyrektor Martę Laskowska  i pana dyrektora Ireneusza Kozaka. Było bardzo miło – garść miłych wspomnień , doświadczeń  w zmaganiach oraz piękne nagrody dzieci zabrały ze sobą . Wszystkim bardzo dziękujemy  za przyjęcie zaproszenia i udział w konkursie.

Marzec

 • Wiosenny bal

  Pierwszy dzień  wiosny (piątek  21.03 2014 ) dzieci z przedszkola  witały wiosennym balem . Przebrane w kolory wiosny poszczególne grupy wybrały się na salę balowa na której pan wodzirej witał  wiosenna piosenką .  Przy szlagierach znanych przedszkolnych piosenek z wielkim przejęciem czekalismy na Panią Wiosnę a ona jak to ma w zwyczaju  przybyła do nas w pieknej kolorowej sukni i obdarowała słodkościmi życząc udanej zabawy  rozsypywać kwity na rabatki . Przedszkolaki pelne doskonałych humorów dalej uczestniczyły w zabawie z licznymi konkursami . Było bardzo miło i wesoło.


 • Muzyczne spotkania

  14.03.2014 r. przedszkole odwiedzili goście ze Szkoły Muzycznej w Dębicy. Dwoje z nich to absolwentki naszego przedszkola:  pani Klaudia Mruk –  nauczycielka Szkoły Muzycznej  i jej  uczennica z klasy skrzypiec Wiktoria Chęciek.  Wiktorii towarzyszyły dwie koleżanki:  Gabriela Nowakowska- skrzypce  i Sara Chomik-gitara.                          Dziewczęta zagrały kilka utworów na skrzypcach i gitarze z akompaniamentem pani Luby Pendereckiej. Pendereckiej                           Pani Klaudia przeczytała dzieciom wierszowana bajkę o gitarze a Wiktoria zaprezentowała muzyczne zagadki – melodie znanych przedszkolakom piosenek .  Mini koncertu muzycznego wysłuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem i w skupieniu – bardzo się on nam wszystkim podobał. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie  i możliwość bezpośredniego zetknięcia  się z muzyką wykonywana na różnych instrumentach


Dnia 12.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy odbyła się już po raz XII Olimpiada na Olimpie pod hasłem „Dziewiątka Przedszkolakom”. W dyscyplinach sportowych uczestniczyły dzieci 6- letnie z wszystkich dębickich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy V: Kinga Gwóźdź, Milena Baranowska, Emila Tyńska, Larysa Starzyk, Maciej Czech, Dawid Kujawski, Gabriel Zagórski oraz Kamil Hodur, tórzy borykali się z pięcioma dyscyplinami: rzut do celu, skok w dal, bieg z przejściem przez szarfę, bieg z przejściem przez tunel, bieg z rysowaniem oraz bieg z rzucaniem woreczków. Cała drużyna walczyła bardzo dzielnie a kibicowały im przedszkolaki z gr.V. W klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce. Podczas Olimpiady nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem ”Atrybut kibica”. W tym konkursie Maciej Czech oraz Dawid Kujawski zajęli I miejsce!!!

 • U weterynarza z wizytą

  W piątek 07.03.2014 roku dzieci z grupy I odwiedziły Przychodnie Weterynaryjną „Suvet”, pracujący w niej lekarz weterynarii opowiedział im o swej  a  także zaprezentował podstawowy sprzęt weterynaryjny . Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza weterynarza , że czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Bardziej dociekliwi zasypywali pana doktora licznymi pytaniami , na które uzyskiwali zawsze wyczerpującą  odpowiedz

 • W czwartek 6 marca dzieci z grupy V wybrały się na konkurs „Rozśpiewane Przedszkolaki do SP Nr 11. Reprezentantką naszego przedszkola była Emilia Tyńska, która otrzymała nagrodę za wrażenia artystyczne. Dzieci świetnie się bawiły słuchając piosenek w wykonaniu dzieci z dębickich przedszkoli. W tym dniu nastąpiło również rozwiązanie konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa. Laureatami zostali: Aleksandra Pasek, która zajęła I miejsce oraz Maksym Kozioł i Julia Wójcik zajmując miejsce III.

 • Wycieczka do piekarni

  W środę 5 marca przedszkolaki z grupy V udały się na wycieczkę do piekarni A.Ciszka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza, obserwowały etapy powstawanie chleba. Piekarze pokazywali jak przygotowuje się ciasto i formuje z niego bochenki chleba oraz bułeczki. Przedszkolaki poznały produkty, które potrzebne są do wypieku różnego rodzaju pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Ciekawość starszaków wzbudziły ogromne piece do wypieku chleba, wózki z pachnącym świeżo pieczywem oraz ogromne misy na ciasto. Na koniec wycieczki dzieci dostały cieplutkie bułeczki.

Luty

 • Dnia27.02.2014 r. przedszkolaki z grupy i odwiedziły gabinet stomatologiczny pani I. Falarz- Górskiej . Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o swojej pracy.Przedszkolaki dowiedziały się m.in. ; jak wyglada model jamy ustnej, jak należy dbać prawidłowo o zęby.Obejrzały narzędzia , których używa się w gabinecie stomatologicznym. Pani stomatolog zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Najodważniejsze miały okazje dokonać  przeglądu zębów , za co zostały odznaczone naklejkami „Dzielnego przedszkolaka” . Pełne wrażeń wróciły do przedszkola .Serdecznie dziękujemy pani stomatolog za poświęcony czas .

 • W dniu 19.02.2014 roku dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę  do Domu Kultury „Śnieżka” na spotkanie z panią bibliotekarką . Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom twórczości znanych i lubianych autorów .  Wspólnie inscenizowano wiersze „Lokomotywa” , „Na straganie” , „Rzepka” , „Warzywa”. Było przyjemnie i wesoło.

 • Jak  dbać o zęby?

  21.02.2014 r. w naszym przedszkolu gościła pani stomatolog – dr B. Janeczko. Dzieci poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej .Utrwaliły sobie co należy robić aby mieć piękne , zdrowe zęby. Pani doktor przekazała dzieciom wiele cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji zębów.Na koniec zostaliśmy obdarowani pięknymi kolorowankami i zaproszeni do  systematycznej kontroli zębów w Poradniach Stomatologicznych.

 • Przedszkolaki w szkole 17.02.2014 r. dzieci z grupy IV i V na zaproszenie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy i starszych kolegów wzięły udział w spotkaniach szkolnych . Uczestniczyli w lekcji multimedialnej w klasie III. Zwiedziły szkołę a także zapoznały się ze świetlicą i stołówką

 • Poznajemy bibliotekę

  17.02.2014 r. „Maluchy” wybrały się do Biblioteki „Snieżka” w celu zapoznania się z jej wyglądem i przeznaczeniem. Oprócz zwiedzania dzieci miały możliwość wysłuchania znanych utworów o zdrowiu. My również wykazaliśmy się znajomością tematyki prozdrowotnej recytując wspólnie utwór pt.”Chory kotek”. Pełni pozytywnych wrażeń pożegnaliśmy panie bibliotekarki obiecując, że będziemy często odwiedzać bibliotekęi korzystać ze zgromadzonego i bogatego księgozbioru.
 • Walentynki

  14.02.2014 r. przedszkolaki z grupy I świętowały  Walentynki. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat obchodzenia  „Dnia Św. Walentego” , uczestniczyły w zabawach mających na celu określanie uczuć i emocji. następnie wykonały walentynki dla swoich najbliższych. Nie zabrakło także słodkich serduszek dla dzieciaków. Zabawa była świetna a wszystkie buzie uśmiechnięte.

 • Biesiada Zdrowej Żywności

  07.02.2017r. dzieci z grupy III, IV i V  z pomocą starszych kolegów z Zespołu Szkół Ekonomicznych  w Dębicy- profil  gastronomia ciężko pracowały .Pod bacznym okiem młodych adeptów na kucharzy przygotowywały zdrowe potrawy: sałatka z tuńczyka na krakersach ,kolorowe kanapki tostowe, jajka faszerowane, sałatkę owocową, truskawkowe koktajle i szejki  oraz owsiane kuleczki. Wszystko to z powodu Biesiady Zdrowej Żywności organizowanej dla dzieci i pracowników przedszkola , której celem jest zwiększanie skuteczności edukacji zdrowej żywności , stwarzanie warunków oraz kształcenie motywacji , wiedzy i umiejętności  zdrowego odżywiania się a także podejmowania działań  na rzecz zdrowia własnego  i innych.                                                       Nad  całością dekoracji stołu szwedzkiego czuwała pani Małgorzata Groch- Kipa.O przygotowanie części artystycznej zadbały dzieci z grupy IV, które przedstawiły humorystyczna scenkę  pt.”Żeby  zdrowym być , trzeba zdrowo żyć” . Od tej pory  nie tylko mała Stasia, Kazio i Adaś  ale także wszystkie dzieci z przedszkola zapamiętały rady małego aniołka.

  Było pysznie ,smacznie , zdrowo i bardzo kolorowo.

Styczeń

 • Udział dziewczynek z grupy IV – Wiktorii Tworek i Marii Rubach w miedzy przedszkolnym przeglądzie kolęd i pastorałek  „Z kolęda tam gdzie szopka” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 4 w Dębicy , wykonanie pastorałki „Kundel rudy” – 16.01.2014 r.
 • „Kochamy Was, kochamy całym sercem ” te piękne i jakże prawdziwe słowa wybrzmiewały z ust przedszkolaków , które swoich kochanych Dziadków i Babcie gościły cały tydzień w poszczególnych grupach ; prezentowały program słowno – muzyczny : „Piekł dziadek w kuchni babkę” , śpiewały okolicznościowe piosenki  , tańczyły w rytm rock and roll-a , przedstawiały „Jasełka” i przede wszystkim obdarowywały  całusami oraz niespodziankami – upominkami . Po części artystycznej dla gości był przygotowany poczęstunek – ciasto , kawa i herbata . Rodzicom ,którzy włączyli się w pomoc w organizacji Dnia Babci i Dziadka serdecznie dziękujemy – 13 -17.01.2014 r.

 • Zabawa  karnawałowa prowadzona przez Clowny z Bawilandii ; tańce i pląsy w rytm muzyki , udział dzieci w konkursach , wybór króla i królowej balu ;pamiątkowe zdjęcia – 10.01.2014 r.

 • Wycieczka grupy II , III , IV i V do Pracowni Bombek  w Rzeszowie ; poznanie etapów powstawania świątecznych bombek, zwiedzanie ekspozycji , zakupienie ręcznie zdobionych bombek z imieniem – 09.01.2014 r.

Grudzień

 • Wystawienie dla rodziców dzieci z grupy V  „Jasełek” , wspólne kolędowanie,składanie sobie świąteczno-noworocznych życzeń - 20.12.2013 r
 • Przedszkolna wigilia , przedstawienie przez dzieci z grupy V historii narodzenia Pana Jezusa w formie „Jasełek” społeczności przedszkolnej , wspólne kolędowanie , składanie życzeń ,smakowanie wigilijnych potraw ; kultywowanie pięknej polskiej tradycji – 20.12.2013 r
 • Rozstrzygnięcie  między przedszkolnego konkursu plastycznego „Świąteczny stroik” organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids ;wzięło w nim udział troje dzieci z naszej placówki Maria Rubacha oraz rodzeństwo Julia i Antoni Moskal , którzy w kategorii rodzinnej zdobyli II miejsce : prace do wglądu w Galerii Dębickiej – 18.12.2013 r
 • Dzieci  z naszego przedszkola miały okazje spotkać się z panem Burmistrzem Pawłem Wolickim i dyrektorem MZO panem  Ireneuszem Kozakiem; zacni goście przybyli do nas z koszem słodyczy dzieci w podziękowaniu zaprezentowały krótki montaż słowno – muzyczny, były świąteczno- noworoczne życzenia i pamiątkowe zdjęcia – 10.12.2013 r.
 • Przekazanie darów z akcji organizowanej w  dniach ( 25.11.2013 – 06.12.2013) w naszym przedszkolu „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” podopiecznym z Domu Dziecka „Hanka”; wyrabianie w dzieciach empatii i umiejętności dzielenia się własnym dobrem z innymi – 09.12.2013 r.
 • Spotkanie z panią kucharką dzieci ; rozmowa na temat „Zdrowo jemy, bo zdrowo gotujemy” ;omówienie znaczenia w codziennym odżywianiu piramidy żywieniowej, rola witamin szczególnie w okresie jesienno-zimowym – 06.12.2013 r.
 • Jak co roku o tej porze przybył do grzecznych dzieci z przedszkola długo wyczekiwany gość-św. Mikołaj ; przywiózł On nie tylko prezenty dla wszystkich milusińskich ale także kino objazdowe z pięknym filmem pt.„Renifer przyjacielem Mikołaja” ; dzieci w podziękowaniu za prezenty i pamiątkowe zdjęcia zaprezentowały okolicznościowe piosenki i wiersze – 05.12.2013 r.

Listopad

 • W ostatnie dni listopada powróżyć sobie wypada; Andrzejkowa zabawa prowadzona przez  zespół z Bawilandii; poznanie tradycji wróżenia w andrzejkowy wieczór,pląsy i tańce przy muzyce – 29.11.2013 r.
 • R ozstrzygnięcie VII międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego Śmieciosztuka „Piękna nasza Polska cała”, organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 2, Nadleśnictwo Dębica oraz Galerię Sztuki MOK ; zdobyliśmy III miejsce za prac e”Molo w Sopocie” ( Kinga Gwóźdź, Milena Baranowska, Emilia Tyńska) oraz wyróżnienie – Karol Grabiec „Rowerem przez Polskę”  i Wiktoria Kopera „Morskie Oko” .Prace mozna ogladać w Galerii Sztuki MOK w Dębicy – 29.11.2013 r.
 • Prezentacja dla społeczności przedszkolnej programu artystycznego pt.„Jak przedszkolaki chronią przyrodę i dbają o własne zdrowie” wykonanego przez dzieci z zajęć teatralnych; poznanie różnorodnych form przekazu (teatrzyk sylwet , inscenizacje) – 28.11.2013 r.
 • Wyjazd dzieci z grupy II i V  do Teatru im.L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt.”Calineczka malutka dziewczynka” poznanie gmachu budynku od środka (scena , widownia , kurtyna gong…), bezpośrednie zetknięcie się z aktorami , utrwalenie zasad zachowania się w miejscach użytecznej – 22.11.2013 r.
 • Zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy II  „Przedszkolak powie jak należy dbać o zdrowie” - 21.11.2013 r.
 • Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy I  zaprezentowanie przed rodzicami piosenek, wierszy oraz tańców ;złożenie przyrzeczenia na dzielnego przedszkolaka i  uroczyste pasowanie w blasku flesz – 20.11.2013 r.
 • Pani pielęgniarka odwiedziła nasze przedszkole, opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zdrowie i w jaki sposób zapobiegać infekcjom – 20.11.2013 r.
 • Wyjazd dzieci z grupy III i IV  do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt.”Historia Śnieżki” -13.11.2013 r.
 • Spotkanie z panem policjantem najmłodszych przedszkolaków ;poznanie zasad ruchu  drogowego, przymierzanie czapki policyjnej – 11.11.2013 r.
 • Pamiętamy o zmarłych ;wycieczka na Cmentarz Wojskowy grupy I i II – 04.11.2013 r.


Październik

 • policjaSpotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami policji ;oglądanie radiowozu, obserwowanie policjanta kierującego ruchem, rola opasek odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu – 14.10.2013
 • Spotkanie dzieci z absolwentka naszego przedszkola Olą Kazała-Mistrzynią Europy  Kadetów 2013 ; promowanie zdrowego stylu życia i uprawiania sportu wśród najmłodszych – 14.10.2013
 • Spotkanie dzieci z ratownikami medycznymi ; oglądanie wyposażenia karetki ratowniczej ;poznanie ważnych numerów alarmowych; przybliżenie dzieciom roli ratownika w społeczeństwie – 11.10.2013
 • Udział dzieci w spotkaniach teatralnych „Do odważnych świat należy” - 11.10.2013
 • Wyjazd dzieci z grupy  II i V  do gospodarstwa agroturystycznego „Brzozowe Ranczo” przybliżenie dzieciom warunków życia zwierząt domowych ;przypomnienie zasady ograniczonego zaufania wobec zwierząt, obcowanie z łonem jesiennej natury,przejażdżka konno, ognisko – 10.10.2013
 • Wycieczka dzieci z grupy III i IV  do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie - 10.10.2013
 • Spotkanie dzieci z pracownikami Straży Miejskiej ; pogadanka na temat „Bezpieczeństwo w domu ,przedszkolu i na ulicy – 07.10.2013

Wrzesień

 • Udział dzieci w teatrzyku pt.”Maciuś strażak” w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza – 27.09.2013
 • Udział  dzieci z grup III, IV i V w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” -20.09.2013
 • Witamy po wakacjach! Serdecznie witamy po słonecznych wakacjach.Zapraszamy wszystkie przedszkolaki do przedszkola już 2 września. Czekaja na Was klocki, lalki i ulubione misie. Zapraszamy!!!

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I -29.08.2013

ROK SZKOLNY 2012/13

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I

Wrzesień

 • Spotkanie z panią policjant „Bezpieczna droga do przedszkola”
 • Wycieczka do Stobiernej gr.IV i V   a także do Braciejowej gr.II i III
 • Rozpoczęcie co miesięcznych spotkań teatralnych

Październik

 • Rozpoczęcie cyklicznych spotkań integracyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 11
 • Udział dzieci w kolejnej akcji na rzecz Hospicjum Jana Pawła II w Dębicy  „Pola Nadziei”

Listopad

 • Przedszkolny konkurs fotograficzny dla dzieci z rodzicami „Moje miasto w obiektywie”
 • Uroczyste pasowanie na przedszkolaka połączone z wieczorem wróżb grupieI
 • Andrzejkowe spotkania połączone z zajęciami otwartymi dla rodziców

Grudzień

 • Spotkanie dzieci z Mikołajem ; pamiątkowe zdjęcia
 • Organizacja świątecznego kiermaszu dochodowego
 • Przedszkolna wigilijka ;”Jasełka ” w wykonaniu gr.IV i V
 • „Jasełka” dla dzieci ze Żłobka

Styczeń

 • Spotkanie z iluzjonistą
 • Zabawa karnawałowa połączona robieniem pamiątkowych zdjęć
 • Dzień Babci i Dziadka prezentacja programu artystycznego w wykonaniu poszczególnych grup

 • Udział dzieci w III edycji „Przeglądu Kolęd i  Pastorałek”

Luty

 • Wyjście z dziećmi do Domu Kultury „Śnieżka” na bajkę pt.”Pani z parasolem” w wykonaniu aktorów teatru „Winda”

Marzec

 • Wyjazd dzieci z grupy I i II do Muzeum Lalek w Pilźnie.
 • Udział dzieci z gr.V w „Olimpiadzie na Olimpie” w Szkole Podstawowej Nr9  – 06.03.2013r.
 • Spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 11 ; rozstrzygnięcie konkursu „przedszkolaki kochają zwierzaki – kociaki, szczeniaki i inne cudaki”  – 14.03.2013r.
 • Spotkanie ze strażakiem dzieci z gr.IV i V  – 25.03.2013r.
 • Wyjazd  dzieci z grupy IV i V do Teatru  „Maska ” w Rzeszowie na przedstawienie pt.”Szewc Kopytko i Kaczor kwak”  26.03.2013.

Kwiecień

 • Zorganizowanie między przedszkolnego konkursu  „Szlakiem polskich legend”  –       16.04. 2013r.
 • Spotkanie z panią pielęgniarka dzieci z gr.I  – 18.04.2013r.
 • Integracyjne spotkanie dzieci z grupy I w Stowarzyszeniu „Radość”  23.04.2013

Maj

 • Wyjście z dziećmi z grupy I do Remizy Strażackiej  – 09.05.2013r.
 • Wyjście z dziećmi z grupy  II i III do biblioteki na cykliczne spotkania  – 09.05.2013r.
 • Wycieczka do Szkoły Muzycznej dzieci z gr.V ; oglądanie spektaklu muzycznego – spotkanie w Krainie Dźwiękolandi „Krzyś szuka muzyki” – 08.05.2013r.
 • Udział dzieci z  gr.V w konkursie recytatorskim „Ulubione wiersze J. Tuwima” w Szkole Podstawowej Nr2 – 14.05.2013r.
 • Udział dzieci z gr.V w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkolaki Dębica 2013 – 16.05.2013r.
 • Wycieczka dzieci z gr.V do Biblioteki Miejskiej – 21.05.2013r.
 • Wspólny wyjazd dzieci z grupy IV i V wraz z rodzicami  z okazji Dnia Matki i Ojca do kina w Rzeszowie  na film  3D pt.”Tajemnica Zielonego Królestwa”  ; wspólny spacer po Rzeszowie , przyglądanie się nowoczesnej architekturze i porównywanie jej z  zabudową  w Dębicy –  24.05.2013
 • Spotkanie dzieci z grupy I wraz z rodzicami na uroczystym wieczorku „Kochamy Was”  zorganizowanym z okazji Dnia Matki i Ojca  – 29.05.2013

Czerwiec

 • Spotkanie dzieci z artystami scen na „Przedstawieniu cyrkowym”  z okazji Dnia Dziecka – 03.06.2013r.
 • „Rodzinny piknik” prezentacja dorobku artystycznego poszczególnych grup , wspólne zabawy – korzystanie z przejażdżki na kucykach . zjeżdżanie  z zamku dmuchanego, poczęstunek  –  12.06.2013r.

 • Często w bieżącej pracy lub przy organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych zwracamy się do rodziców z prośbą o pomoc.  Zawsze spotykamy się z pozytywną reakcją. Osoby te poświęcają swój czas, środki aby nieść radość naszym wychowankom.

  Tym wpisem chcemy Państwu jeszcze raz gorąco podziękować, niech uśmiech dzieci i nasza wdzięczność będą dla Państwa nagrodą .

  Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 Marta Laskowska

  Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, dzięki którym nasz Piknik Rodzinny 2013 mógł się odbyć, którzy swoim zaangażowaniem pomogli w jego organizacji, przekazali fanty na loterię, produkty spożywcze , ciasto oraz swoją osobą uświetnili naszą imprezę.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa, którzy pomogli nam w organizacji :

  Nasi Sponsorzy

  Pan Zbigniew Kaczor – Piekarnia Góra Motyczna

  Pan Mirosław Szostak – FHU „BOGAR”

  Pan Marek Ząbek - FH „ ZĄB- MIĘS”

  Pan Andrzej Barszcz – „ STEK –ROL” Sp. J.

  Pan Zbigniew Giża FHU „ ZIBI”

  Ogrodnicza Spółdzielnia Handlu i Przetwórstwa

  Nasi Rodzice Sponsorzy

  GRUPA I

  Anna i Maciej Babczak

  Sylwia i Maciej Bieszczad

  Dorota i Jerzy Czaja

  Marta i Damian Dziuk

  Agnieszka i Waldemar Kędra

  Joanna i Mirosława Kulig

  Agnieszka i Rafał Malinowscy

  Justyna i Jan Moskal

  Katarzyna i Mariusz Nalepa

  Joanna i Tomasz Pazdan

  Anna i Marek Stasiak

  Jadwiga i Łukasz Turek

  Magdalena Mróz

  GRUPA II

  Kamila i Paweł Konieczny

  Katarzyna i Łukasz Szczygieł

  Agnieszka i Kamil Szpara

  Magdalena i Darek Wicher

  Agnieszka i Adam Gawlik

  GRUPA III

  Małgorzata i Grzegorz Dyndor

  Agnieszka i Krzysztof Gąsior

  Lidia i Paweł Grabiec

  Patrycja i Marcin Kalita

  Anna i Marcin Kościńscy

  Ewelina i Piotr Łydo

  Paulina i Marcin Maziarka

  Jolanta i Seweryn Misa

  Katarzyna i Witold Potyrała

  Barbara i Daniel Rubach

  Katarzyna i Marcin Sidor

  Katarzyna i Tomasz Skrzypek

  Małgorzata i Roman Wanat

  Agnieszka i Marcin Wojtaszek

  GRUPA IV

  Małgorzata i Ryszard Bednarek

  Monika i Artur Gwóźdź

  Magdalena i Grzegorz Kiciak

  Barbara i Zbigniew Kluk

  Beata i Tomasz Kozioł

  Dorota i Andrzej Krupa

  Ewelina i Tomasz Kujawscy

  Dorota i Jerzy Moraniec

  Joanna Tomasz Pazdan

  Anna i Tomasz Sak

  Małgorzata Pęcak

  Jadwiga i Łukasz Turek

  Wioletta i Paweł Tyńska

  Anna i Jerzy Wlezień

  Ewelina i Mariusz Wójcik

  GRUPA V

  Katarzyna i Krzysztof Moździoch

  Anita i Marcin Adamczak

  Katarzyna i Grzegorz Grabowy

  Anna i Andrzej Kurc

  Mirosława i Grzegorz Ligęzka

  Agnieszka i Rafał Malinowscy

  Aneta i Krzysztof Maźniccy

  Anna Świstak

  Dorota i Juliusz Śliwińscy

  Wanda i Zdzisław Wojtynkiewicz

  Małgorzata Zagórsk

  Dziękujemy !


 • Wyjazd integracyjny dzieci z grupy III z rodzicami do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy ; udział w zajęciach w salce Małego Odkrywcy  „Zabawki  z okresu  prehistorycznego do współczesnych” , zwiedzanie  wystawy archeologicznej , oglądanie filmu  prezentującego historie grodu w Trzcinicy ; Prezentacja programu słowno – muzycznego z okazji Dnia Matki  i  Ojca  w plenerze   –  14.06.2013r.
 • Wycieczka  dzieci z grupy I do Muzeum Lalek w Pilźnie i  Zagrody u Wiedźmy w Lipinach ; oglądanie starej architektury , zabawek i sprzętu z dawnych lat ; zwiedzanie muzeum , oglądanie sali japońskiej , manipulowanie kukiełkami i pacynkami podczas  dowolnych zabaw teatralnych  – 17.06.2013r.                                                               Dzieci z grupy I wraz z nauczycielkami składają serdeczne podziękowanie sponsorom Firmie F.H.U.T.BACATRANS i Firmie Cateringowo – Gastronomicznej „Karczma Rzym” za dofinansowanie do wycieczki  (na pokrycie kosztów autokaru i ufundowanie biletów do Muzeum Lalek w Pilźnie)
 • Wycieczka dzieci z grupy II wraz z rodzicami do  Skansenu w Kolbuszowej  – 18.06.2013r.
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie dzieci sześcioletnich – 27.06.2013
 • Wszystkim  przedszkolakom i ich rodzicom życzymy spokojnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

ROK SZKOLNY 2011/12

Sierpień

 • Zajęcia adaptacyjne w grupie I  -30.08.2011

Wrzesień

 • Spotkanie z policjantem
 • Piknik pożegnanie lata   -29.09.2011
 • Rozpoczęcie co miesięcznych spotkań teatralnych

Październik

 • Udział w Akcji „Pola nadziei”  06.10.2011
 • Spotkania cykliczne integracyjne w Szkole Nr 11
 • Rozpoczęcie cyklicznych spotkań bibliotecznych Współpraca z Biblioteka Miejską
 • Wycieczka grupy IV i V do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Listopad

 • Zajęcia otwarte dla rodziców 27-31.11.2011
 • Udział w między przedszkolnym konkursie plastycznym „Postać z mojej ulubionej bajki”grupa V organizowanym przez Przedszkole Miejski Nr2 07.11.2011
 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie I  27.11.2011

Grudzień

 • Odwiedziny Mikołaja w przedszkolu 06.12.2011
 • Wyjazd dzieci z grupy IV i V do teatru „Maska” w Rzeszowie 13.12.2011
 • Świąteczny kiermasz
 • Udział dzieci z grupy V w II  edycji  konkursu plastycznego „Świąteczna bombka” w Przedszkolu Weldon Kieds
 • Zorganizowanie przedszkolnej Wigilii dla społeczności przedszkolnej i trójek grupowych
 • Wystawienie „Jasełek” przygotowanych przez dzieci z grupy V dla przedszkolaków i ich rodziców

Styczeń

 • Udział dzieci z grupy V w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 4  w Dębicy 12.01 2012
 • Pokaz „jasełek” dla podopiecznych „radości”  13.01.2012
 • Bal karnawałowy
 • Święto babci i dziadka” w przedszkolu

Luty

 • Kulig dzieci z grupy V I IV  w ośrodku DPS w Lubzinie 20.02.2012

Marzec

 • Udział dzieci w X Olimpiadzie na Olimpie”Dziewiątka Przedszkolakom” 07.03.2012
 • Konkurs plastyczny „Przedszkolak chwat z przyroda za pan brat”08.03.2012
 • Konkurs wokalny organizowany w Szkole Podstawowej Nr 11 udział dzieci z grupy V
 • Powitanie wiosny 21.03 .2012 korowód marszowy uliczkami osiedla

Kwiecień

 • Wyjazd dzieci z gr.IV i V do Teatru „Maska” w Rzeszowie
 • Zorganizowanie między przedszkolnego konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater” 19.04.2012
 • Udział dzieci z grupy IV w między przedszkolnym konkursie „Bezpieczny przedszkolak” organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr5  w Dębicy 26.04.2012

Maj

 • Dzień matki i Ojca w przedszkolu 25.05.2012
 • Wycieczka do „Śnieżki” spotkanie ze znanym pisarzem 13.05.2012
 • Wycieczka do Straży Pożarnej 08.05.2012

Czerwiec

 • Wyjście do Bawilandii  01.06.2012
 • Dzień dziecka w przedszkolu
 • Piknik na zakończenie przedszkola
 • Pożegnanie starszaków
 • Wycieczka dzieci z grupy IV i V do „Wioski Indiańskiej” w Zalasowej

Staramy się być samodzielni